TP-Link Deco X20 sľubuje pokrytie celej domácnosti najnovšou Wi-Fi 6 sieťou

ZDROJ | TP-Link

TP-Link rozširuje svoju sériu mesh systémov o nový model TP-Link Deco X20, ktorý sľubuje pokryť priestor s rozlohou 370 až 540 metrov štvorcových najnovšou generáciou bezdrôtových sietí Wi-Fi 6. Pripravený je až na 150 zariadení.

S pokrytím väčších bytov a domov si bežný Wi-Fi router väčšinou nedokáže poradiť a tak v posledných rokoch do hry začali nastupovať nové Wi-Fi mesh systémy zložené z dvoch, troch alebo aj viacerých Wi-Fi vysielačov, ktoré spolu vytvárajú jednotnú sieť.

Pozrite siAko si pokryť veľký dom kvalitnou Wi-Fi?

Výhodou takéhoto riešenia je, že si pri prechode cez domácnosť ani nevšimnete, že sa vaše zariadenie prepojilo z jedného vysielača na druhý. Viaceré vysielače navyše zabezpečia, že plnohodnotnú rýchlosť vášho internetového pripojenia dosiahnete aj v odľahlejších kútoch domácnosti.

O takéto pokrytie domácnosti sa má hravo postarať aj nový TP-Link Deco X20, ktorý bude predávaný v zostave dvoch aj troch vysielačov. Sada dvoch vysielačov má pokryť bezdrôtovým internetom plochu 370 metrov štvorcových, zatiaľ čo tri vysielače rozširujú pokrytie až na 540 metrov štvorcových.

Pôjde pritom o pokrytie najnovšou generáciou bezdrôtových sietí Wi-Fi 6 (802.11ax), na ktorú sa v prípade tohto modelu môže pripojiť až 150 zariadení, čo je oproti predchádzajúcej generácii mesh systému štvornásobok. V pásme 5 GHz budú tieto zariadenia sťahovať dáta maximálne rýchlosťou 1 201 Mb/s. Vzdialenejšie zariadenia budú mať v pásme 2,4 GHz k dispozícii sťahovanie rýchlosťou do 574 Mb/s.

Súčasťou systému TP-Link Deco X20 je aj balík bezpečnostných funkcií TP-Link HomeCare pre ochranu zariadení v domácnosti za pomoci antivírusu, ako aj prioritizácia zariadení v sietí zabezpečovaná funkciou QoS. Rodičia sa môžu spoľahnúť aj na vzdialenú kontrolu prehliadania internetu vrátane možnosti obmedzenia času stráveného deťmi na internete.

Nový Wi-Fi mesh systém je už v predaji aj na našom trhu. Dvoj-balenie sa pohybuje cenou na úrovni 290 €, zatiaľ čo troj-balenie na cene 445 €.

ZdrojTP-Link,Tlačová správa

Komentáre k článku