Toyota T-HR3 je nový robot s ľudskými pohybmi

ZDROJ | Toyota

Roboty sú čím ďalej tým dokonalejšie. Rýchly vývoj technológií umožňuje, aby sa neustále zdokonaľovali. Najnovší kúsok Toyota T-HR3 dokáže napríklad simulovať ľudské pohyby.

Nedávno sa na internete objavilo najnovšie video zo skákajúceho robota Atlas od Boston Dynamics a teraz tu máme ďalšieho robota, ktorý sa svojimi pohybmi približuje k ľuďom.

https://www.youtube.com/watch?v=fRj34o4hN4I

Toyota T-HR3 je treťou generáciou humanoidného robota, na ktorom pracuje táto známa automobilka. Jeho pomenovanie pripomína sériu Terminátor, no veríme, že T-HR3 bude mierumilovnejší ako filmový robot.

Najnovšia verzia dokáže ešte lepšie napodobňovať ľudské pohyby a to na základe sledovania pohybu cez špeciálny prístroj, ktorý ovláda človek. Prístroj okrem pohybových častí disponuje aj virtuálnou realitou v podobe HTC Vive, ktorá umožní operátorovi vidieť a manipulovať v rozhraní robota.

ZDROJ | Toyota

Pozrite siRobotický pes Sony Aibo je späť, má aj umelú inteligenciu

Pomocou zariadenia sa dajú ovládať rôzne časti tela robota – ruky, nohy, hlava, ramená, čiže prakticky všade, kde sa nachádzajú kĺby.

Robot Toyota T-HR3 meria približne 1,5 metra a váži 75 kilogramov. Robot je zatiaľ v testovacej verzii, no plány do budúcna zahŕňajú napríklad pomoc v domácnosti, v nemocniciach, na stavbách a v katastrofou postihnutých lokalitách. Toyota tiež hovorí o využití vo vesmíre, kde by sa roboty mohli vypúšťať na opravu rakiet a vesmírnych staníc.

ZDROJ | Toyota

Pozrite siBoston Dynamics predstavil nového domáceho miláčika

V prezentačnom videu si môžete pozrieť, ako dokáže robot balansovať bez toho aby spadol a uchopiť predmet bez toho, aby ho rozbil alebo v tomto prípade praskol. Pohyby a gestikulácia sa skutočne približujú k tým ľudským, čo môže byť do istej miery aj desivé. Čo na Toyota T-HR3 poviete?

https://www.youtube.com/watch?v=cWvH-mTprDo

Ak by ste si chceli robota pozrieť naživo a budete v priebehu 29.11-2.12.2017 v Tokiu, môžete navštíviť výstavu Robot Exhibition 2017.

ZdrojToyota

Komentáre k článku