Toyota predstavila koncept e-Palette, modulárne autonómne vozidlo

ZDROJ | Toyota

Projekt autonómnej dopravy predstavila už takmer každá významná automobilka a výnimkou nie je ani Toyota. Koncept e-Palette bude slúžiť ako autonómna platforma pre ostatné spoločnosti.


Toyota spojila sily so spoločnosťami Amazon, Mazda, Uber, Pizza Hut a s čínskou prepravnou spoločnosťou Didi Chuxing Technology. Výsledkom je koncept e-Palette, ktorý má slúžiť ako upravovateľná platforma, ktorú si každá spoločnosť môže upraviť podľa svojich potrieb. Toyota plánuje e-Palette vyslať na cesty v roku 2020 a to vo forme autobusu, dopravnej dodávky či kamiónu.

ZDROJ | Toyota

E-Palette bude obsahovať otvorený vývojový systém, na ktorom si iné spoločnosti budú môcť postaviť vlastný autonómny systém. Popri upravenom systéme bude v aute stále prítomný systém od Toyoty, ktorý dokáže fungovať ako záchranná sieť v prípade problémov.

Pozrite siToyota chystá batérie s pevným elektrolytom. Úplne zmenia elektromobily

ZDROJ | Toyota

Toyota do celého projektu investovala zhruba 1 miliardu dolárov a dúfa, že do roku 2020 na cesty vyšle plne funkčné autonómne vozidlá, ktoré by sa mali predviesť aj na letných olympijských hrách v Tokiu. Nie je úplne jasné, či na cestách uvidíme tieto zvláštne vyzerajúce boxy, alebo Toyota využije e-Palette ako základňu pre štandardne vyzerajúce autá.

ZdrojReuters

Komentáre k článku