Toyota Fun-Vii: smartfón na štyroch kolesách

To, že na tokijskom autosalóne sa dočkáme množstva svetových premiér a konceptov bolo známe už dávno. Jeden z nich však určite pritiahne pozornosť. Je ním koncept Toyota Fun-Vii, ktorého karoséria je jedným veľkým displejom zobrazujúcim okrem iného aj aktuálnu náladu vodiča.

Toyota Fun-Vii

Cieľom nového konceptu Toyota Fun-Vii je prezentovať aké možnosti poskytujú moderné technológie v oblasti automobilového priemyslu a tiež predstaviť možný vývoj áut budúcnosti. Samotný názov konceptu Fun-Vii je skratkou z „Vehicle Interactive Internet“, čo napovedá o technológiách použitých v prípade tohto konceptu. Najzaujímavejším prvkom je pritom samotná karoséria. Tá okrem futuristických tvarov môže fungovať ako displej, pričom vodič si navolí čo sa má na aute zobrazovať. Predná časť tohto konceptu je dotyková a pripomína tak moderné smartfóny. Jednoducho tak na nej zobrazíte útvary, ikony a navyše môžete aj interaktívne komunikovať s vozidlom.

Toyota Fun-Vii

Samozrejmou súčasťou interaktivity tohto automobilu je aj možnosť ovládania množstva funkcií na diaľku pomocou smartfónu. Podľa vedenia automobilky Toyota by mali autá zasahovať aj do našich emócií a ak auto nie je zábavné potom nie je ani autom. Toyota Fun-Vii je pomerne malým automobilom s celkovou dĺžkou 4 020 mm, šírkou 1 745 mm a výškou 1 415 mm. Dostatok priestoru pre cestovanie v nej však bez problémov nájdu traja pasažieri. Ak by ste však čakali, že čoskoro na cestách stretnete novú Toyotu Fun-Vii, ste na omyle. Jedná sa iba o koncept zobrazujúci súčasné možnosti automobilky Toyota. Niektoré z riešení predstavené v Koncepte Toyota Fun-Vii sa však objavia v plne elektrickej Toyote, ktorá by mala byť uvedená v roku 2015.

Toyota Fun-Vii

Foto: insideline.com

Komentáre k článku