Tour de France 2020 – kde všade môžete sledovať preteky naživo?

ZDROJ | Rob Wingate

V sobotu 29. augusta odštartoval svetoznámy cyklistický pretek Tour de France, ktorý si v posledných rokoch našiel množstvo fanúšikov aj na Slovensku. Priebeh pretekov môžete tento rok sledovať v TV, ale aj na internete a v mobilnej aplikácii.

Športové prenosy dnes ponúka už viacero voľne dostupných televíznych staníc. Najznámejší cyklistický pretek si však ani tentokrát nenechala ujsť naša verejnoprávna televízia RTVS, ktorá pokryje všetkých 21 etáp v období od 29. augusta do 20. septembra v priamom prenose na Dvojke.

Ak práve nemáte prístup ku klasickému televíznemu vysielaniu, vysielanie pretekov na Dvojke si môžete „naladiť“ aj na webovej stránke RTVS.sk a to dokonca v rozlíšení Full HD. Pod prehrávačom videa nájdete program jednotlivých etáp a poradie jazdcov. Za návštevu okrem toho určite stojí aj samostatná webová stránka venovaná bonusovému obsahu a novinkám.

ZDROJ | RTVS

Webové vysielanie Dvojky by malo bez problémov fungovať na väčšine počítačov, smartfónov a tabletov. Ak by ste však narazili na problém s kompatibilitou prehliadača, skúsiť môžete aplikáciu niektorého z mnohých televíznych poskytovateľov.

Vlastnú aplikáciu má už dnes väčšina z nich, stačí sa len zaregistrovať s vašou zmluvou alebo požiadať o prístupové údaje operátora. Vysielanie pretekov ponúka aj Eurosport, ktorý ponúka možnosť sledovania športového vysielania cez web alebo v mobilnej aplikácii za mesačný poplatok 4,90 €.

Pozrite siSúboj televízií cez internet (IPTV): Antik Nano 3 vs. Lepšia.TV BOX

Ak vám nerobí problém anglický jazyk, siahnuť tiež môžete po oficiálnej mobilnej aplikácii Tour de France 2020 by ŠKODA, ktorá je dostupná na platformách Android aj iOS. Aplikácia kopíruje údaje dostupné na oficiálnej webovej stránke, preto si vďaka nej môžete skontrolovať aktuálne poradie jazdcov aj bez sledovania živého vysielania z aktuálnej etapy. Aplikácia tiež obsahuje detailné informácie o etapách, tímoch a jednotlivých jazdcoch.

Na záver dňa stojí za návštevu aj oficiálny YouTube kanál Tour de France, kde nájdete zostrihy najzaujímavejších momentov z uplynulej etapy. Potrebná je samozrejme aj v tomto prípade angličtina, prípade fancúzština, španielčina alebo nemčina. Zaujímavý obsah nájdete aj na oficiálnom Instagrame a Facebooku Tour de France.

Komentáre k článku