Toughbook G2 od Panasonicu nie je pre bežných smrteľníkov

ZDROJ | Panasonic

Toughbook G2 predstavuje odolné a výkonné zariadenie 2-in-1. Je to počítač s odnímateľnou klávesnicou so systémom Windows 10 s tromi modulárnymi rozširovacími slotmi, ktoré dostali označenie  x-PAK. Ďalšie funkcie rozšírenia sa získajú pridaním rôznych periférií, napríklad sériového rozhrania, termálnej kamery, snímača čiarových kódov alebo rýchloupínacieho SSD disku.

Toughbook G2 má 10,1-palcový displej s rozlíšením 1 920 x 1 200 (WUXGA) s kapacitnou dotykovou obrazovkou, ktorá si poradí aj s prstami v rukaviciach a jasom až do 1 000 nitov. Poháňajú ho procesory Intel Core i5 a i7 v Pro s predinštalovaným systémom Windows 10. Novinka sľubuje max. 18,5-hodinovú výdrž, je odolná voči vode a prachu (IP65) a navrhnutá tak, aby vyhovovala vojenskej norme MIL-STD810H.

 

Tablet je možné nakonfigurovať na 16 alebo 32 GB RAM a 512, resp. 1 TB rýchleho SSD disku OPAL. Medzi ďalšie funkcie patrí Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 a slot na dve SIM karty. Zariadenie má na prednej strane tri programovateľné tlačidlá.

ZDROJ | Panasonic

Pozrite siNezničiteľný tablet Panasonic Toughbook A3 za šialenú cenu

Toughbook G2 pracuje v režimoch tabletu aj notebooku s voliteľnou klávesnicou. Dokúpiť si môžete držiak, ten vám umožní pripevniť Toughbook na vozidlo alebo pracovný stôl.

Panasonic Toughbook G2 bol predstavený v roku 2021, na ktoré pripadlo 25. výročie od príchodu pôvodného Toughbooku.

ZDROJ | Panasonic

Cena Toughbook G2 sa začína na 2 999 dolároch, čo naznačuje, že je určený vyložene pre firemných zákazníkov. Predávať sa bude prostredníctvom autorizovaných obchodníkov. Nový ToughBook G2 bude spätne kompatibilný s väčšinou dokov Toughbook 20 a G1.

ZDROJ | Panasonic

ZdrojPanasonic

Komentáre k článku