Toto sú najtenšie makro objektívy na smartfón na celom svete

Kickstarter už niekoľkokrát priniesol vcelku zaujímavé projekty. Novinka, ktorá sa na tejto crowdfundingovej platforme objavili pod názvom BLIPS vyzerá tiež viac ako zaujímavo.

V tomto prípade sa totiž jedná o makro a mikro objektívy pre smartfóny, ktoré svojou hrúbkou nemajú v súčasnosti konkurenciu. V podstate ich totiž stačí iba pripevniť okolo objektívu na vašom smartfóne.

Makro objektív má napríklad hrúbku len 0,5 mm, ale pritom ponúkne 10 násobné zväčšenie. Vďaka tomu môžete objekty fotografovať zo vzdialenosti len 12 mm.

Mikro objektív je určený skôr pre vedcov a ponúkne ešte väčšie priblíženie. Je totiž schopný zachytiť detaily o veľkosti 1/300 mm. Samotný mikro objektív je pritom hrubý len 1,2 mm, ale pomôže vám objaviť nový mikro svet.

https://player.vimeo.com/video/166367783

Oba objektívy, teda makro aj mikro sú extrémne tenké a prinášajú doslova „brutálne“ zväčšenie pre fotoaparáty integrované v smartfónoch. Vďaka jednoduchému systému pripnutia na objektív ich môžete použiť takmer s každým smartfónom. V prípade ak ich aktuálne nepoužívate, môžete ich vložiť do malého prenosného obalu.

BLIPS 5

Základný kit objektívov vás bude stáť len 23 USD. Okrem toho bude k dispozícii aj špeciálny Lab Kit, ktorý okrem objektívov obsahuje aj špeciálne prípravky na sledovanie pod mikroskopom.

Komentáre k článku