Toto ma na Huawei P30 Pro až naplašilo! 50x zoom

Počas testovania nového smartfónu Huawei P30 Pro skúšame všetky jeho možnosti. Prekvapilo nás hneď niekoľko noviniek, ale nad jednou nám ostáva rozum stáť. Je ňou práve digitálne priblíženie, ktoré novinka poskytuje. Jednoducho je to už nad chápanie toho, čo predstavuje fotografia zo smartfónu.

recenziaHuawei P30 Pro vidí aj to, čo ja nevidím!

Ako už istotne viete z nášho článku k predstaveniu nového Huawei P30 Pro, tento smartfón disponuje hneď niekoľkými možnosťami priblíženia. Stará sa o neho trojica objektívov, ktorá je navyše doplnená o ToF snímač pre snímanie hĺbky.

Pozrite siHuawei P30 Pro prepíše zákony mobilnej fotografie

Samozrejme, najširší záber vždy poskytne širokouhlý snímač, ale okrem neho máte ešte k dispozícii možnosti štandardného snímača s rozlíšením 40 Mpx a telefoto objektívu s rozlíšením 8 Mpx. Zabudnúť pritom nesmieme ani na prepracovanú stabilizáciu a umelú inteligenciu.

Práve tá sa stará o to, aby aj fotografie s maximálnym priblížením ponúkli ešte aspoň nejakú úroveň detailov. Samozrejme sa novinka nemôže kvalitou fotografií s maximálnym priblížením rovnať profesionálnym kamerám a objektívom, ale to ani nie je úlohou Huawei P30 Pro. Aj napriek tomu je až úžasné, čo všetko takto malý čip dokáže.

Takže pre zopakovanie, okrem širokouhlého záberu a toho štandardného máte v prípade Huawei P30 Pro k dispozícii aj päťnásobné optické priblíženie a desaťnásobný hybridný zoom, ktorý je takmer bez straty kvality.

Ak však manuálne presuniete posuvník priblíženia ešte o kúsok ďalej, tak dosiahnete až 50-násobný digitálny zoom! A to je niečo, čo sme doposiaľ nemali v žiadnom podobnom telefóne. Samozrejme, pri jeho použití je už kvalita fotografií výrazne slabšia, ale treba si uvedomiť, že stále držíte v ruke smartfón.

Pozrite sa sami, čo v praxi 50-násobný zoom znamená. Ostanete v nemom úžase, tak ako sme ostali aj my. V prvej scéne sa pozrieme na Eiffelovu vežu.

Bežná fotografia bez priblíženia
5-násobné optické priblíženie
10-násobný hybridný zoom
50-násobný digitálny zoom

V druhej scéne sa pozrieme na výhľad z Eiffelovej veže. Štandardne toho veľa neuvidíte, nie však v tomto prípade.

Bežná fotografia bez priblíženia
5-násobné optické priblíženie
10-násobný hybridný zoom
50-násobný digitálny zoom

Tretia scéna je rovnako fotená z Eiffelovej veže, ale tentokrát sme sa pozreli na La Défense, teda biznis časť Paríža, ktorá je vzdialená pekný kúsok od veže.

Štandardná fotografia bez priblíženia
5-násobné optické priblíženie
10-násobný hybridný zoom
50-násobný digitálny zoom

A posledná štvrtá scéna vám naženie strach. Schválne sa pozrite ako je budova vzdialená na prvej fotografii a koľko vidíte v nej na predposlednej a poslednej fotografii.

Štandardná fotografia bez priblíženia
5-násobné optické priblíženie
10-násobný hybridný zoom
50-násobný digitálny zoom

Sledujte nás však aj naďalej a my vám prinesieme ešte viac informácií o tom, čo všetko nové prináša práve predstavený Huawei P30 Pro a to nielen po stránke fotoaparátu, ale aj výkonu a iných funkcionalít, ktoré v ňom nájdete.

Komentáre k článku