Toto je skvelý spôsob, ako zaplatíte mobilom v obchode aj na internete

Mobilné bankové aplikácie neustále prinášajú nové funkcie, vďaka ktorým platíme a nakupujeme stále jednoduchšie. Už dávno máme bankový účet vo vrecku plne pod kontrolou, teraz však môžete zabudnúť aj na fyzické platobné karty. Pozrite sa, aké je jednoduché nakupovanie v obchodoch či na internete len vďaka vášmu smartfónu.

Ak patríte k zákazníkom VÚB, veríme, že si naplno užívate výhody mobilnej aplikácie VÚB Mobil Banking. V prípade, že aplikáciu ešte nemáte, nerozmýšľajte a stiahnite si ju do svojho smartfónu čo najskôr (pre Android, pre iOS). Budete nadšení, čo všetko aplikácia ponúka a ako vám uľahčí každodenný život.

Vďaka aplikácii získate dokonalý prehľad o vašich bankových účtoch. Všetky prijaté a odoslané platby máte ihneď k dispozícii, rovnako je jednoduché vytvorenie novej platby aj vďaka IBAN skeneru, ktorý je súčasťou funkcie Scan and Pay. V aplikácii vytvoríte aj trvalé príkazy, alebo inkasá. Najlepšie na tom je, že do aplikácie sa môžete prihlásiť aj odtlačkom prsta, čo je mimoriadne rýchle. A dokonca si môžete pozrieť zostatok na účte bez toho, aby ste sa do aplikácie prihlásili. Samozrejme, ten môže byť aj v percentách, aby nikto presne nevedel, akú sumu máte na vašom účte.

Pozrite siPozrite si TOP vychytávky appky VÚB Mobil Banking

Aj vybrané funkcie aplikácie VÚB Mobil Banking spustíte ešte pred samotným prihlásením sa do aplikácie. Nemusíte tak v menu hľadať ako zaplatíte kamarátovi za obed na jeho telefónne číslo. Stačí kliknúť na VIAMO, prihlásiť sa do aplikácie, nájsť kamaráta v telefónnom zozname a uhradiť mu konkrétnu sumu.

Pozrite siTakto jednoducho zaplatíte kamarátovi za obed

Vedeli ste, že aplikácia VÚB Mobil Banking vám umožní aj výber z bankomatu len pomocou vášho mobilu? Stačí ak si priamo v aplikácii, alebo ešte pred samotným prihlásením sa do aplikácie, vyberiete ikonu Výber z bankomatu a v prehľadnej grafike si zvolíte čiastku, teda akú hotovosť si chcete vybrať. Po potvrdení sumy sa vám vygeneruje jednorazový kód s platnosťou 3 minúty, ktorý jednoducho vpíšete v bankomate VÚB.

https://youtu.be/H-Qym1UDHtY

Zdá sa vám to jednoduché? Tak vás potešíme ešte viac. Prostredníctvom aplikácie VÚB Mobil Banking môžete totiž platiť aj v obchodoch či na internete len pomocou smartfónu s NFC, a to vďaka podpore Google Pay.

Samotná aktivácia platieb pomocou Google Pay vám pritom zaberie doslova pár sekúnd. Vyskúšali sme si to aj v našej redakcii. Ak máte smartfón s operačným systémom Android Lollipop 5.0 a vyššie, zároveň váš smartfón podporuje NFC a máte nainštalovanú aplikáciu VÚB Mobil Banking, ste už len pár krokov od možnosti nechať fyzickú platobnú kartu doma.

V aplikácii stačí prejsť na položku karty, kde vidíte vaše debetné a kreditné platobné karty, ktoré máte k účtu vydané. Pri karte, na ktorej je možné aktivovať Google Pay vidíte položku „Pridať do Google Pay“. Tu stačí odsúhlasiť podmienky platieb a potvrdiť aktiváciu vaším mobilným PIN-om.

Následne vás smartfón vyzve, aby ste si zapli funkciu NFC a po úspešnej aktivácii vás poteší hláškou: „Všetko je pripravené na platenie v aplikáciách aj na internete“. Pre vás to znamená, že môžete ihneď vyraziť do obchodov s podporou bezkontaktných platieb len so smartfónom a zaplatiť za čokoľvek moderne a bezpečne.

Pri platbách do 20 eur pritom stačí len priložiť smartfón s rozsvieteným displejom k platobnému terminálu obchodníka. Platba prebehne okamžite, o čom dostanete informáciu nielen priamo na displeji smartfónu, ale aj vo forme notifikácie v notifikačnej lište vášho zariadenia.

Samozrejme, môžete za tovar platiť aj viac ako 20 eur, avšak z dôvodu vyššej bezpečnosti je už potrebné takúto platbu autorizovať odomknutím smartfónu, pokojne aj vaším odtlačkom prsta.

Rovnako jednoduchá je aj platba na internete, kde stačí pri platení zvoliť u obchodníka, ktorý takéto platby poodporuje, tlačidlo Google Pay. Platba sa zrealizuje vďaka karte uloženej pre službu Google Pay, v našom prípade vďaka platobnej karte VÚB banky, na ktorej ste si aktivovali platby Google Pay.

Výhodou platieb cez Google Pay je okrem rýchlosti aj vysoká bezpečnosť. Totiž pri týchto platbách žiadny obchodník nemá prístup k vášmu reálnemu číslu platobnej karty, pretože pre každú kartu sa vytvára nové číslo karty tzv. token, ktorý bezpečne prepojí transakcie s vašou konkrétnou platobnou kartou.

Pozrite siOd dnes už aj s VÚB môžete platiť pomocou novej služby Google Pay!

Dokonca aj keď stratíte smartfón, nemusíte sa obávať zneužitia platieb. Kartu z Google Pay jednoducho zrušíte, alebo dokonca môžete zo smartfónu na diaľku zmazať vaše údaje vďaka známej službe Nájdi moje zariadenie. A keďže v smartfóne sa nenachádzajú reálne údaje o vašej karte, nemusíte vašu fyzickú platobnú kartu vo svojej banke blokovať.

Páči sa vám možnosť maximálne si užívať výhody 21. storočia aj pri vašej banke? Nie je nič jednoduchšie, stiahnite si mobilnú bankovú aplikáciu VÚB Mobil Banking a aktivujte si službu Google Pay, vďaka ktorej môžete platiť vaším smartfónom všade, kde to obchodníci podporujú. A aby sme nezabudli, žiadne poplatky naviac za takéto platby neplatíte.

Článok bol pripravený v spolupráci s partnerom VÚB banka.

ZdrojVÚB

Komentáre k článku