Toto je Mustang, ktorý si môžete dovoliť. Lego totálne prekvapilo

ZDROJ | Lego

Lego predstavilo najnovší prírastok do rodiny automobilov Creator Expert. A tentoraz ide o zásah do čierneho. Ford mustang z roku 1967 vyzerá úžasne!

Každý rok pribudne v ponuke Lego nový automobil. Zberatelia po sklamaní z minuloročného modelu 10262 Aston Martin DB5 James Bond, ktorý síce priniesol množstvo funkčných prvkov ale v dizajne, ktorý mal s originálom málo spoločné, si rozhodne prídu na svoje. Prečo? Pretože nový model Lego Creator Expert Ford Mustang s číselným označením 10265 vyzerá úžasne.

ZDROJ | Lego

Model Ford Mustang vychádza z verzie Fastback z roku 1967 a podoba je tu nezameniteľná. Bravó Lego. Nostalgický športiak si postavíte z 1 470 dielikov, pričom model obsahuje funkčné riadenie, tmavomodrú karosériu, biele pretekárske pásiky, otvor v kapote, tlačené logo Mustang na mriežke chladiča, emblémy GT a ráfiky kolies s piatimi lúčmi a pneumatikami s dokonalou priľnavosťou.

ZDROJ | Lego

Ford Mustang patrí svojimi rozmermi k najväčším zo série. Má výšku 10 cm, dĺžku 34 cm a šírku 14 cm. Tentokrát budete mať k dispozícii aj niečo naviac. Totiž model si môžete vylepšiť o turbodúchadlo, zadný spojler typu ducktail, mohutné výfukové potrubie, predný spodný spojler a dokonca aj nádrž na oxid dusný (Nitrogenium oxydulatum). Zadná náprava sa dá dokonca zdvihnúť. Veľmi rýchlo tak máte zo športiaka superšpotiak.

Pozrite siLEGO Technic 42083 Bugatti Chiron – Geniálna hračka pre dospelých

ZDROJ | Lego

„Na cestách je len málo vozidiel, ktoré by boli tak rýchlo jednoznačne rozpoznateľné ako Ford Mustang, a je vzrušujúce vidieť, ako spojenie dizajnu a dedičstva prechádza do tejto súpravy LEGO,“ povedal Roelant de Waard, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre marketing, predaj a služby.

ZDROJ | Lego

Model ponúka aj možnosť uloženia predmetov do batožinového priestoru. Nechýba otvárateľná kapota s blokom motora V8 s objemom 6,4 litra spolu s prepracovanými detailmi, ako sú hadice, akumulátor a vzduchový
filter. Samozrejmosťou sú otvárateľné dvere a možnosť otáčania predných kolies volantom.

ZDROJ | Lego
ZDROJ | Lego

„Ford Mustang je jedným z najkultovejších a najsymbolickejších vozidiel automobilovej histórie – a privádzanie tohto mimoriadne obľúbeného športového vozidla k životu v kockovej forme a s touto úrovňou prispôsobenia bolo naozaj vzrušujúce,“ povedal Jamie Berard, vedúci dizajnu radu LEGO Creator Expert.

ZDROJ | Lego

Úprimne, ak zbierate automobily série Lego Creator Expert, nový Mustang vo vašej zbierke rozhodne nemôže chýbať. Myslíme si však, že tentokrát oň bude veľký záujem aj u ľudí, ktorí doteraz diagnóze Lego neprepadli.

https://youtu.be/v_gAmxFEqFE

Ford Mustang sa naozaj vydaril, o čom svedčia aj prvé recenzie, kde získava najvyššie hodnotenia. Novinku si už môžete kúpiť  za 139,99 € napríklad na stránke shop.LEGO.com.

ZDROJ | Lego

ZdrojLego

Komentáre k článku