Toto je 5 funkcií, ktoré radi používame v bankovej appke

Máte appku svojej banky vo svojom smartfóne? Ak máte VÚB banku, nemala by vám aplikácia VÚB Mobil banking chýbať. Okrem toho, že budete mať prístup k svojmu účtu k dispozícii kedykoľvek na displeji vášho smartfónu, potešia vás aj funkcie, o ktorých ste možno doteraz ani nevedeli. Týchto 5 máme najradšej.

1. Výber z bankomatu mobilom

Pre niekoho už bežná prax, pre iného sci-fi. Áno, dnes viete vybrať hotovosť z bankomatu len pomocou smartfónu. Ak sa obávate, že toto bude náročné, prekvapí vás opak, je to mimoriadne jednoduché. Ak už aplikáciu VÚB Mobil banking máte nainštalovanú, stačí si z rýchleho menu, ešte pred samotným prihlásením sa do aplikácie, vybrať položku Výber z bankomatu.

Po zadaní svojho PIN-u ste ihneď na obrazovke, kde si zvolíte sumu, akú chcete z bankomatu vybrať. Pre rýchlosť a pohodlie je k dispozícii praktický slider, na ktorom máte hodnoty od 10 do 100 eur, môžete si však zadať ľubovoľnú sumu, kľudne aj 140 eur. Maximálne však 200 eur.

Po potvrdení sumy vidíte na obrazovke šesťmiestny kód, ktorý stačí zadať v bankomate do troch minút od vygenerovania kódu.

Keď prídete k bankomatu VÚB banky, stačí ak si na obrazovke zvolíte výber hotovosti mobilom, zadáte 6-miestny kód a peniaze sú vaše. Znie to jednoducho? Jednoduché to aj je, určite si to vyskúšajte, garantujeme vám, že na platobnú kartu pre výber z bankomatu kľudne zabudnete, môžete ju nechať doma.

2. Platba na telefónne číslo

Poznáte to, chcete poslať známemu pár eur napríklad za obed, no jeho číslo účtu alebo IBAN nemáte k dispozícii. Nemusíte si ho však ani pýtať, stačí, aby ste mali telefónne číslo. Cez aplikáciu VÚB Mobil banking môžete vďaka integrovanej službe VIAMO zadávať platbu aj na telefónne čísla, k príjemcovi sa peniaze ľahko dostanú.

Ako na to? Stačí si vybrať položku VIAMO, opäť kľudne pred samotným prihlásením sa do aplikácie. Pred prvou platbou vás aplikácia vyzve na vytvorenie VIAMO profilu. Po jeho vytvorení už stačí pri akejkoľvek platbe na telefónne číslo len vybrať príjemcu (kľudne aj z vášho telefónneho zoznamu), napísať sumu, akú chcete odoslať a prípadne doplniť poznámku k platbe. Kliknete a zaplatíte. Opäť otázka. Zdá sa vám to jednoduché? Vyskúšajte si to a odpovedzte nám kľudne do diskusie pod článkom.

3. Personalizácia aplikácie

Aby ste sa v aplikácii VÚB Mobil banking cítili dobre, doslova ako doma, môžete si ju personalizovať. V nastavení aplikácie si môžete zvoliť dokonca vašu fotografiu, resp. obrázok, ktorý máte radi.

Veľkou výhodou je aj možnosť upraviť si zobrazovanie informácií na hlavnej stránke. Viete si meniť widgety, rovnako sa môžete rozhodnúť, či vám viac vyhovuje menu vertikálne alebo horizontálne.

Možností personalizácie je množstvo. My sme si obľúbili aj widget Rýchle platby, kde zadáte platbu ľubovoľnému platobnému partnerovi len v dvoch krokoch. Poteší aj praktická menová kalkulačka, viete si rýchlo zistiť prepočet akejkoľvek meny na euro. V nastaveniach aplikácie je možné zapnúť si aj tzv. Rýchly zostatok. Ten vidíte ešte pred samotným prihlásením sa do aplikácie a to buď vo forme presnej sumy alebo v percentách. Dobré, že? Do aplikácie sa tak nemusíte ani prihlásiť, ak si chcete len zistiť stav na vašom účte.

4. Rýchly prístup

Tak ako si na svojom smartfóne môžete na plochu vybrať položky a aplikácie, ktoré najviac používate, je to možné aj v aplikácii VÚB Mobil banking. Slúži na to funkcia Rýchly prístup. Kedykoľvek kliknete na ikonu Rýchly prístup, máte na výber jednu s vami nadefinovaných piatich funkcií.

Funkcie si viete plne personalizovať. Je na vás, čo najčastejšie používate a čo sa vám hodí do Rýchleho prístupu. Môžete si tu zvoliť napríklad Výber z bankomatu, Zdieľanie platby, praktickú funkcionalitu Scan and Pay, vďaka ktorej vytvoríte platbu rýchlo len naskenovaním QR kódu, EAN kódu či IBAN čísla účtu napríklad z faktúry. Rýchly prístup si zamilujete, verte nám.

5. Zdieľanie platby cez QR kód

Viete, že s VÚB Mobil banking môžete uľahčiť komukoľvek, aby vám uhradil sumu na váš účet? Ak si zvolíte položku Zdieľanie platby, ste ihneď v prostredí, kde stačí zadať sumu a poznámku k platbe. Po kliknutí na Zdieľať platbu môžete vygenerovaný QR kód ihneď odoslať cez správy či aplikácie, ktoré na komunikáciu používate najčastejšie.

Váš známy cez QR kód uhradí sumu na váš účet, nemusí už nič zadávať, ani sumu, ani vaše číslo účtu ani ďalšie detaily, len vašu platbu potvrdí. Vy vďaka funkcii Zdieľanie platby budete mať istotu, že sa už nikto pri platbe na váš účet nepomýli a druhej strane platenie výrazne uľahčíte.

Páči sa vám aplikácia VÚB Mobil banking? Neprekvapuje nás to, o obľúbenosti elektronického bankovníctva VÚB svedčí aj to, že ho už využíva viac ako 900-tisíc ľudí. Pridajte sa k nim a užívajte si výhody modernej doby.

A aby sme nezabudli, samozrejme s VÚB Mobil banking môžete využívať aj platby cez Apple Pay či Google Pay.

Na článku sme spolupracovali s partnerom VÚB banka.

Komentáre k článku