Toto je domácnosť s Jarvisom vyvinutá Zuckerbergom

ZDROJ | Marvel, Faccebook

Včera sme vám priniesli článok o Zuckerbergových postrehoch pri vyvíjaní vlastného inteligentného pomocníka s umelou inteligenciou. Jarvis už skutočne zvláda niektoré základné i pokročilé funkcie. Až doteraz sme však nevedeli, ako to vyzerá v praxi. Nasledujúce videá jeho využiteľnosť odhaľujú o čosi viac.

Pozrite siČo sa naučil Mark Zuckerberg od vyvíjania AI?

Prvé z videí opisuje Zuckerbergov pohľad na domácnosť s Jarvisom, ktorého dabuje Morgan Freeman. CEO v ňom rozpráva o jeho ceste za programovaním a spoznávaním umelej inteligencie. Záznam poukazuje aj na niektoré momenty, kedy je asistent nápomocný, častejšie ale ide o silené alebo trápne konverzácie. Veď posúďte sami.

Vo videu môžeme vypínanie svetiel pomocou Bota, o ktorom sme už písali. Taktiež Zuckerberg naučil Jarvisa, aby mu po zadaní úlohy vystrelil nové tričko. Ide o zaujímavé povely, no od inteligentného pomocníka, ktorého má Iron Man je stále na míle vzdialený. Autor preto navádza všetkých, ktorí majú nové nápady, aby ich napísal do komentárov.

Pozrite siIron Man požičia hlas AI pomocníkovi Marka Zuckerberga

Naopak druhý pokus zachytáva život jeho manželky. Patria sem taktiež začiatky jeho vývoja, napríklad i to, že zo začiatku Jarvis počúval iba Zuckerberga, neskôr bol naprogramovaný i na odposluch Priscilly. Tá využíva AI na nastavenie teploty v domácnosti či pripravenie toastov.

ZdrojFacebook

Komentáre k článku