Potrebujete ešte chodiť do banky? Toto dnes dokážu bankové aplikácie

Technologický pokrok zmenil bankovníctvo za posledné desaťročia na nepoznanie a najviac k tomu za posledné roky prispeli mobilné aplikácie, vďaka ktorým dnes pre vykonanie mnohých úkonov ani nemusíte navštíviť pobočku banky. Dokonca ani v prípade, ak si chcete požičať a vybaviť úver.

Osobné počítače v kombinácii s internet bankingom nám umožnili nahliadnuť do našich bankových účtov aj z pohodlia domova. Počítače však v posledných rokoch nahradili ešte osobnejšie zariadenia – smartfóny, ktoré so sebou priniesli šikovné a používateľsky intuitívnejšie aplikácie. Banky tento trend nezmeškali, práve naopak. Dnešné mobilné bankové aplikácie toho dokážu podstatne viac, než by ste od nich možno čakali.

Mobilné bankové aplikácie dnes predstavujú najjednoduchšiu cestu, akou môže človek sledovať a spravovať svoje financie a nemusí sa pritom báť ani o bezpečnosť. Mobilná aplikácia Tatra banka už dnes ponúka niekoľko funkcií, vďaka ktorým môžete ochrániť svoje financie v jednoduchom používateľskom prostredí. O každom pohybe na účte môžete mať totiž prehľad vďaka PUSH notifikáciám a užitočnými nastaveniami môžete predísť nepríjemným situáciám pri strate alebo odcudzení platobnej karty.

Dokonca ak by ste platobnú kartu stratili alebo by vám ju ukradli, kartu môžete jednoducho v mobilnej aplikácii ihneď zablokovať. A keď chcete, kartu môžete nechať aj doma a platiť môžete rovno vašim smartfónom s NFC a nainštalovanou aplikáciou MobilePay.

Pozrite siAko sme prežili deň bez hotovosti aj bez platobnej karty

Mať prístup k účtu v mobile je síce skvelé, ale čo ak prídu nečakané výdavky? Či už ide o urgentné opravy v domácnosti pred zimou, alebo iba chcete využiť časovo obmedzené zľavy napríklad na najnovšie technologické vychytávky, oba prípady si môžu vyžiadať viac financií, ako máte momentálne k dispozícii. Samozrejme, pôžičky a úvery nie sú žiadnou novinkou, no v dobe, v ktorej je čas jednou z najvzácnejších komodít, môže byť vynechanie návštevy aj tej najbližšej pobočky banky veľkou výhodou.

Priamo cez aplikáciu Tatra banka dnes môžete získať úver, a to dokonca aj v prípade, že nie ste klientom tejto banky. V priebehu 10 minút si dokážete cez mobil založiť nový účet, overiť identitu, požiadať o úver a schválenú pôžičku okamžite čerpať.

Ako na to?

Ešte donedávna by si založenie nového účtu a získanie úveru vyžadovalo návštevu banky alebo overenie u kuriéra, no vďaka technológii zvanej Tvárová biometria to zvládnete skutočne odkiaľkoľvek. Prvým krokom k získaniu úveru je samozrejme stiahnutie mobilnej aplikácie Tatra banka z obchodu App Store (iOS) alebo Google Play (Android).

Pozrite siTatra banka má tvárovú biometriu už aj v mobilnej appke

Hneď na úvodnej obrazovke môžete zvoliť možnosť „Stať sa klientom“, čím sa dostanete k výberu produktov. Po vyplnení potrebných údajov a nasnímaní občianskeho preukazu a tváre si môžete nastaviť parametre úveru podľa vašich potrieb. Netreba nič dokladovať, aplikácia vám sama v priebehu 2 minút zobrazí maximálnu výšku úveru a výšku úrokovej sadzby.

Platobnú kartu k vášmu novému účtu síce dostanete až o niekoľko dní, no to vás nemusí v používaní účtu vôbec obmedzovať. Ihneď po načerpaní financií z úveru môžete využiť možnosť výberu z bankomatu pomocou mobilu. Týmto spôsobom sa navyše vyhnete riziku skimmingu, pri ktorom hrozí skopírovanie údajov platobnej karty. Doslova za pochodu tak môžete získať potrebné financie a rovno ich používať.

Pozrite siPozor na skimming! Vieme, ako mu jednoducho predísť

Bezpečnosť na prvom mieste

Pokiaľ zvažujete, či je čerpanie úveru cez mobil bezpečné a či vám nebude chýbať odborné poradenstvo v banke, aplikácia vám k tomu dá sama jednoznačnú odpoveď. Jej súčasťou sú rôzne pomôcky a upozornenia, ktoré vás nasmerujú počas celého procesu tak, aby ste vybavenie účtu a úveru jednoducho zvládli aj sami.

Počas overenia Tvárovou biometriou očami sledujete bodku na displeji. Tá sa pohybuje celkom náhodne, čím je eliminovaná možnosť, že by sa takýmto spôsobom overil na vaše meno niekto iný. Nasnímaná tvár sa navyše neporovnáva len s nasnímaným občianskym preukazom, ale aj s databázou Ministerstva vnútra SR.

Aplikácia Tatra banka môže ušetriť množstvo času a energie, ktoré by si vyžiadala návšteva banky. Na aplikácii oceňujeme najmä rýchlosť celého procesu, od počiatočnej registrácie až po čerpanie prostriedkov, a samozrejme intuitívne prostredie, vďaka ktorému môže o úver požiadať v priebehu minút takmer každý. No nie je toto skvelá doba?

Na príprave článku sme spolupracovali s partnerom Tatra banka.

ZdrojTatra banka

Komentáre k článku