Toshiba sa vracia v čase a oznamuje legendárny kazeťák

ZDROJ | What Hifi

Napriek existencii služieb ako Spotify či Netflix, retro prehrávače a nosiče sú čím ďalej populárnejšie. Po vinylových platniach a VHS kazetách medzi zberateľmi začala móda klasických hudobných kaziet. Japonská spoločnosť Toshiba na tento trend patrične reaguje.

Pri potulkách vo vinylových obchodoch som si posledný rok všimol rozmach predaja klasických kaziet, ktoré som počúval na Walkmane v 90. rokoch. Klasické kazety, ktoré ste museli otáčať, keď ste si chceli vypočuť druhú polovicu nahrávky, zažívajú návrat a s nimi aj ich prehrávače.

Toshiba predstavila kazetový prehrávač, ktorý po dizajnovej stránke pripomína klasické rádiá. Oproti rádiám však disponuje technológiou Hi-Res audio pre prvotriednu kvalitu zvuku.

ZDROJ | What Hifi

Pozrite siVedci z IBM a Sony uložili na kazetu 330 TB dát

Hi-Res štandard pôvodne vznikol v spoločnosti Sony, no potom ho prebrali aj ostatné audio spoločnosti. Znamená to, že produkt spĺňa kritériá japonského inštitútu Japan Audio Society a amerického inštitútu Recording Industry of Association of America.

Prehrávanie starých kaziet vo vysokom zvukovom rozlíšení znie trochu skepticky, no je možné, že sa dočkáme nových kaziet vo vyššej kvalite, ktoré budú určené pre nové kazetové prehrávače akým je aj tento od spoločnosti Toshiba.

ZDROJ | Wikipedia

Pozrite siAudio-Technica AT-LP5 – Gramofóny sú opäť v móde!

Cena prehrávaču je 29 000 jenov, čo je približne 220 eur a do obchodov by sa mal kazetový prehrávač dostať už čoskoro.

Podrobnejšie informácie o novinke a ani fotky zatiaľ k dispozícii nie sú, no veríme, že Toshiba sa novinkou ešte pochváli. Z uverejnenej fotografie však môžeme vidieť niekoľko konektorov v spodnej časti prehrávaču.

Okrem USB, na ňom nájdeme port pre SD karty a tiež port pre mikrofón. Veríme, že nebude chýbať Bluetooth pripojenie pre možnosť bezdrôtového počúvania, aby si na svoje prišli všetky generácie. Čo na túto retro novinku poviete?

ZdrojWhat Hifi

Komentáre k článku