Toshiba má smart okuliare, sú však trochu iné ako Google Glass

ZDROJ | Toshiba

Toshiba vstupuje do sveta nositeľných gadgetov. Jej nové smart okuliare sú síce stavané na podobnom koncepte ako Google Glass, nájdeme tu ale jednu výraznú zmenu.

Zatiaľ čo Google Glass sa mali čo najviac priblížiť nenápadným okuliarom, Toshiba ku nim pribalila aj malú krabičku. Zariadenie tak tvorí kombinácia prenosného počítača dynaEdge DE-100 a displej dynaEdge AR100 Head Mounted Display.

ZDROJ | Toshiba

Ku gadgetu je totiž káblom pripojený mini počítač Toshiba dynaEdge DE-100, ktorý pracuje s operačným systémom Windows 10 Pro. V krabičke sa okrem samotného procesora, ktorý môže byť až Intel Core m7 nachádza aj batéria a malý joystick.

Pozrite siNPTS | Google Glass – futuristické okuliare s minimálnym využitím

To najzaujímavejšie však už hostia samotné okuliare. Tie tvoria odstrániteľný modul, a tak je možné AR zariadenie pripnúť i ku vlastným okuliarom. V malom tele je zabudovaný mikro displej, ktorý zobrazuje obsah v ekvivalente 5-palcového smartfónu z diaľky 43 centimetrov. Okrem toho tu nájdeme GPS, akcelerometer a 5-megapixlovú kameru. O kvalitný zvuk počas hovorov sa bude starať dvojica mikrofónov a slúchadlo.

ZDROJ | Toshiba

Toshiba s príchodom okuliarov vytvorila aj špeciálne prostredie prispôsobené na ovládanie joystickom. Používateľ tak môže otvoriť galériu, prečítať si e-mail či vytvoriť fotografiu. Počas nahrávania však z dôvodu ochrany súkromia svieti červená ledka.

Tá ale v tomto prípade nebude veľmi potrebná. Gadget od japonského výrobcu totiž nemá byť pre bežných používateľov. Toshiba vidí uplatnenie v biznis sfére, kde používateľ okuliare môže využiť na rýchle zobrazenie sortimentu či odstránenie problému bez fyzickej prítomnosti servisného pracovníka, ktorý by všetko videl cez kameru. Cieľovému trhu je potom prispôsobená aj cena, ktorá začína na sume 1 899 dolárov.

ZdrojToshiba

Komentáre k článku