Toshiba dynaPad – tablet a notebook v jednom aj so stylusom

ZDROJ | Toshiba

Toshiba predstavila zaujímavú novinku v pohode modelu dynaPad. Novinka má podobnú konštrukciu, ako nedávno predstavený Surface Pro 4, no pridáva čosi navyše. V tenšom tele bije 1,44 GHz Intel Atom procesor s 4 GB pamäťou RAM a 128 GB eSSD diskom.

Telo novinky je hrubé len 6,6 mm (tabletová časť), resp. 14,9 mm s pripojenou klávesnicou. Hmotnosť sa pohybuje od 569 gramov (tablet) po 996 gramov (tablet + klávesnica). 12-palcový IPS displej je nielen dotykový, ale ponúka aj rozlíšenie 1 920 x 1 280 px. Ešte väčšou zaujímavosťou je prítomnosť stylusu Wacom, ktorý rozpoznáva až 2 048 úrovní tlaku pri písaní či kreslení.

Toshiba dynaPad 2
ZDROJ | Toshiba

Novinka pracuje samozrejme na OS Windows 10 a pridáva aj vlastné programy ako TruNote, TruCapture, TruRecorder a tiež nové TruNote Clip a TruNote Share pre screenovanie obrazovky do videa a zdieľanie poznámok v reálnom čase.

Bližšie technické špecifikácie výrobca zatiaľ nezverejnil. Zverejnil však cenu na domácom japonskom trhu. Tá má byť ¥130,000 čo je zhruba 955 €. Kedy a s akou cenou bude na našom trhu nie je známe. V Európe sa má objaviť začiatkom budúceho roka.

Pozrite siMicrosoft Surface Book – prekvapenie roka!

ZdrojToshiba

Komentáre k článku