TORP Bike – elektrická motorka s 15 kW motorom z Chorvátska

ZDROJ | Torp

V Chorvátsku podobne ako v iných európskych krajinách intenzívne pracujú na rôznych projektoch elektrických vozidiel. Príkladom je motorka TORP Bike, ktorá poteší nízkou hmotnosťou a výkonným motorom.

Motorka od firmy TORP sa môže pochváliť hmotnosťou iba 29 kilogramov. Batéria má hmotnosť 8 kilogramov. O pohon sa stará 15 kW motor a 1,8 kWh batéria, ktorá sa dá vymeniť. Výdrž batérie by mala byť pri off-road cestách približne 2,5 hodiny. Pri jazde po bežných cestách samozrejme možno očakávať vyššiu výdrž.

ZDROJ | TORP Motors

Pozrite siElektrická motorka od Zero ponúka dojazd 359 kilometrov

Samozrejmosťou je brzdenie, ktoré sa postará o čiastočnú rekuperáciu podobne ako môžeme vidieť pri elektromobiloch. Motorka tiež disponuje systémom BMS – battery management system, ktorý sa postará o bezpečnosť a monitoring článkov batérie. Cez aplikáciu si tak môžete skontrolovať ako dojazd, tak aj stav batérie. Systém BMS si vytvorila taktiež firma TORP.

Po dizajnovej stránke zaujme najmä rám motorky, ktorý pôsobí štýlovo.

Po technickej stránke, motorka TORP Bike disponuje 2,6″ IPS farebným LCD displejom, ktorý sa dá prepojiť so smartfón aplikáciou.

Vďaka nízkej hmotnosti a slušnému výkonu je motorka vhodná pre tých, ktorí obľubujú jazdu mimo bežných komunikácií a ktorí sa chcú naučiť nejaké triky.

ZDROJ | TORP Motors

Pozrite siElektromotorka eSCRAMBLER stavia na jednoduchosť a zaujímavé parametre

Chorvátska firma TORP začína s výrobou tejto motorky , ktorá sa bude predávať za cenu 7 000 €. Uvidíme, ako to s motorkou TORP Bike dopadne. Chorvátska firma TORP vznikla iba v roku 2016, no už len predstavenie tohto projektu môžu považovať za úspech. Ostatné bude závisieť od trhu a konkurencie.

Podľa ekologických trendov bude význam elektromobility iba rásť. To neplatí iba o elektromobiloch, ale aj o rastúcom význame elektro-bicyklov a samozrejme elektro-motoriek.

ZdrojTORP MOTORS

Komentáre k článku