Tookitaki bude sledovať dodržiavanie zákonov pomocou umelej inteligencie

ZDROJ | geralt/Pixabay

Spoločnosť Tookitaki sa pochválila získaním investícií v celkovej výške 20 miliónov dolárov. Svojim produktom však môže firmám ušetriť ešte vyššie sumy.

Zostava regulácií, zákonov a predpisov, ktoré ovplyvňujú podnikanie, sa mení tak často, že si v ich aktuálnom znení nedokáže udržať prehľad väčšina spoločností. Túto starosť preto prenechávajú agentúram, ktoré sa špecializujú na ich sledovanie, spracovanie a aplikovanie na podniky svojich klientov.

Podľa prieskumu spoločnosti Quantivate stúpli náklady na dodržiavanie predpisov medzi rokmi 2011 a 2017 zo 16 miliónov dolárov až na 30,9 milióna dolárov. Neúnosné navyšovanie nákladov však môže vyriešiť umelá inteligencia, ktorú na túto úlohu povolala singapurská spoločnosť Tookitaki.

Pozrite siSkin-On je umelá koža s vlastnosťami ľudskej pokožky

Spoločnosť Tookitaki tvrdí, že jej sada nástrojov proti praniu špinavých peňazí, dokáže redukovať falošné detekcie problémov o 40-60 % a naopak zachytiť o 5 % viac skutočných problémov. Jej softvér si údajne dokáže poradiť aj s výnimkami, pri ktorých skracuje čas potrebný na ich riešenie o 70 %. Pri všeobecných prípadoch dokonca ide až o 90-% skrátenie času.

ZDROJ | rawpixel/Pixabay

Potrebu existencie takéhoto riešenia potvrdzuje fakt, že po prvotnom investičnom kole, v ktorom spoločnosť získala financie v celkovej výške 8,8 milióna dolárov, zainvestovali do Tookitaki spoločnosti Viola Fintech, SIG Asia Investment a Nomura Holdings ďalších 11 miliónov dolárov.

Pozrite siEden Snacker – VR okuliare bez popruhov chcú dobyť obchody, múzeá a galérie

Medziročne stúpli zisky spoločnosti Tookitaki o viac než 300 %, vďaka čomu môže spoločnosť rozšíriť svoju pôsobnosť naprieč celými Spojenými štátmi a Áziou. Spoločnosť však zatiaľ o pôsobení na európskom trhu nehovorí.

Produkt spoločnosti Tookitaki dokazuje, že umelá inteligencia sa minimálne v súčasnosti dokáže uplatniť lepšie v prípadoch, kedy je nasadená na riešenie špecifických problémov v úzko vymedzenej oblasti. Kedy sa však podobného riešenia dočkáme aj na našom trhu, je momentálne nejasné.

ZdrojTookitaki

Komentáre k článku