TomTom VIO – prvá navigácia pre skúter so štýlovým dizajnom

Ďalším z produktov, ktoré výrobca navigačných zariadení a športových hodiniek TomTom predstavil na výstave IFA 2016 v Berlíne, je navigácia pre skútre TomTom VIO.

https://www.youtube.com/watch?v=EFfLoCMm_hw

Pozrite siTomTom Touch – majte pod palcom vaše telesné zloženie

Viete si predstaviť klasickú hranatú navigáciu na motocykli? Bolo by to trochu bizarné. TomTom ale ponúka nové, elegantné a zároveň štýlové riešenie. TomTom VIO, ako vidieť na obrázkoch, má kruhový tvar a pomocou špeciálneho držiaka ho pripevníte na zrkadlo motocykla.

TomTom VIO 02_BLUE_FRONT_DV-KM
ZDROJ | TomTom

TomTom VIO však nie je samostatné navigačné zariadenie. Prostredníctvom Bluetooth komunikuje so smartfónom s Androidom alebo iOS, v ktorom je nainštalovaná rovnomenná aplikácia. VIO následne slúži ako zobrazovací panel s dotykovým displejom, ktorý môžete ovládať aj v rukaviciach.

Pozrite siNovinky od TomTom – tri úžasné hodiny pre každého

TomTom VIO_LIFESTYLE_02
ZDROJ | TomTom

Na displeji počas jazdy „beží“ turn-by-turn navigovanie s upozorneniami na dopravné obmedzenia a návrhmi trás, upozornenia na prekročenie rýchlosti a radary a vďaka spojeniu so smartfónom aj zobrazenia prichádzajúcich hovorov alebo iných notifikácií. Audio výstup je prenášaný cez Bluetooth do náhlavnej súpravy, ktorú môžete mať v helme.

TomTom VIO cover 06
ZDROJ | TomTom

TomTom VIO má vodeodolné telo, takže sa nemusíte báť, ak vás počas jazdy zastihne dážď. Má vymeniteľné silikónové kryty, ktoré sú aj samostatne dokúpiteľné, takže si farbu zariadenia môžete meniť. Taktiež si môžete prispôsobiť aj farebné pozadie na displeji podľa farby krytu.

TomTom VIO Protective Case
ZDROJ | TomTom
TomTom VIO Handle Grip and Mirror Bar Mount
ZDROJ | TomTom

Na stránkach TomTom je navigácia pre skúter TomTom VIO dostupná za 149,99 £ (cca 178 €).

ZdrojTomTom

Komentáre k článku