TomTom GO Premium vie komunikovať s IFTTT zariadeniami

ZDROJ | TomTom

Holandský TomTom predstavil prvú navigáciu na svete, ktorá vie komunikovať cez IFTTT s inými prvkami vo vašej domácnosti. Vďaka pár minútam klikania a nastavovania si môžete nechať zautomatizovať nové procesy v domácnosti či kancelárii.

ZDROJ | TomTom

Jediné, čo budete potrebovať je IFTTT (If This Then That) účet a kompatibilné zariadenia – napríklad Philips Hue, Nest, zariadenia s Google Assistatn alebo Amazon Alexa a množstvo ďalších. Zoznam nájdete na stránkach IFTTT.

IFTTT je jednoduchá platforma na vytváranie akýchsi príkazov pre smart zariadenia. Napríklad v spojení s GPS navigáciou TomTom GO Premium si môžete nastaviť, že po odchode z domu (a zapnutí navigácie) sa vypnú všetky svetlá, zníži sa teplota na termostate, zapne sa robotický vysávač či smart zabezpečovací systém. Zároveň môžete nechať automaticky vypnúť smart zásuvky, ku ktorým sú pripojené nepotrebné spotrebiče (TV, kanvica, žehlička…), len tak, pre istotu.

ZDROJ | TomTom

To isté, ale opačne si zas môžete nechať zautomatizovať pri príchode – sama sa otvorí brána a garážové dvere, svetlo v chodbe sa zapne tiež samé. Zvýši sa tiež teplota na termostate, alebo zapne klimatizácia. Fantáziu môžu brzdiť jedine kompatibilné zariadenia.

TomTom GO Premium bude v predaji s 5 a 6-palcovým displejom. Menšia verzia GO Premium 5 bude stáť 329,95 €, väčší model GO Premium 6 kúpite za 379,95 €. V predaji má byť aj zlatá verzia GO Premium X ako oslava k 100 miliónom predaných kusov navigácií.

ZDROJ | TomTom

TomTom GO Premium má ale iba WVGA (720 x 480 px) dotykový displej, 16 GB internú pamäť a slot na microSDHC kartu. Samozrejmosťou je doživotná aktualizácia máp, poteší aj prítomnosť Wi-Fi a Bluetooth na spárovanie so smartfónom. Cez Android smartfóny je potom možné zdieľať polohu so známymi, ale aj využívať hlasové ovládanie cez hlasových asistentov.

ZDROJ | TomTom

Cez TomTom GO Premium je možné aj hlasové volanie či odpovedanie na správy. Zabudovaná batéria v prípade potreby vydrží hodinu navigovania, napríklad tzv. last mile, alebo pri vyhľadávaní zaparkovaného auta. Samozrejmosťou je navigovanie v slovenskom jazyku.

ZDROJ | TomTom

ZdrojTomTom

Komentáre k článku