TomTom GO LIVE s on-line info o doprave. Na Slovensku zatiaľ nie…

Holandský TomTom už aj v Česku uviedol na trh tri nové navigácie TomTom GO LIVE, ktoré sú vďaka GSM modulu neustále pripojené na internet a ponúkajú používateľom aktuálne dopravné info, takže sa môžu vyhnúť zápcham. U nás sa ich zatiaľ nedočkáme.

 TomTom GO LIVE 820, 825, 1005

TomTom GO LIVE 820

Tri novinky na českom trhu nesú označenie GO LIVE 820, GO LIVE 825 a GO LIVE 1005. Ich výbava je prakticky rovnaká, líšia sa hlavne dizajnom a uhlopriečkou displeja. Model 820 má 4,3-palcový displej, ostatné dva disponujú 5-palcovým displejom. Novinky majú identický i nový typ Easy Click na báze magnetu, nechýba ani vylepšené užívateľské rozhranie či vynovený dizajn.

TomTom GO LIVE 820, 825, 1005

TomTom GO LIVE 1005

Zhodným prvkom všetkých troch noviniek je funkcia označovaná HD Traffic. Ide vlastne o zabudovaný GSM modul so SIM kartou (Vodafone), vďaka ktorej je GPS navigácia neustále pripojená na internet a každé 2 minúty aktualizuje dopravnú situáciu, vrátane zahraničia. Takže ak by ste sa blížili k zápche, navigácia by vás mala dostatočne skoro upozorniť a nasmerovať na najvhodnejšiu obchádzku. Rovnako HD Traffic informuje aj o stavebných prácach na ceste, či iných okolnostiach, ktoré by mohli spomaliť vašu cestu. Služba je zahrnutá v balíku LIVE, ktorého súčasťou je i predpoveď počasia cieľovej destinácie, cestou do cieľa i v aktuálnom mieste. Vďaka pripojeniu na internet vedia nové modely i vyhľadávať ďalšie informácie o POI (firmy, reštaurácie…) cez Google.

TomTom GO LIVE 820, 825, 1005

TomTom GO LIVE 1005

Služba LIVE však nie je zadarmo, hoci pri kúpe noviniek je na 1 rok bezplatná. Inak je ročný poplatok za službu 1 290 Kč, teda okolo 52 €. Ceny noviniek začínajú na sume okolo 240 € (GO LIVE 820) a končia na sume cca 340 €, čo je už pomerne dosť, no keď odpočítame ročný poplatok za LIVE službu, dostaneme sa na ceny konkurencie. A kedy príde LIVE služba aj na Slovensko? Je to zatiaľ otázne, musíme si počkať na výrobcu, kedy sa dohodne s niektorým z operátorov. Zatiaľ však pomerne dobre funguje na smartfónoch on-line služba Google Maps.

TomTom GO LIVE 820, 825, 1005

TomTom GO LIVE 825

Foto: TomTom

 

Komentáre k článku