TomTom Fitness Age – veľká aktualizácia pre hodinky TomTom

ZDROJ | TomTom

Firma TomTom na IFA 2017 nepredstavila žiadne nové hodinky, miesto toho sme sa dočkali veľkého softvérového updatu s názvom TomTom Fitness Age. Čo všetko prináša?

https://www.youtube.com/watch?v=8_qXROtfX1I

Pozrite siNovinky od TomTom – tri úžasné hodiny pre každého

Fitness Age je funkcia, ktorá vám pridelí „vek“ na základe vašej fitness úrovne. Výsledok sa získa tak, že sa porovná hodnota VO2 max s ostatnými ľuďmi rovnakého veku a pohlavia. VO2 max označuje maximálne množstvo kyslíka, ktoré spotrebujete za minútu. Jedná sa o kľúčový faktor pri cardio fitness a behu.

Na základe vášho Fitness Age získavate Fitness Points, čiže body vždy keď si zacvičíte. Čím viac aktivity budete robiť, tým viac bodov získate. Pokiaľ sa vám podarí získať 500 bodov trikrát do týždňa, váš Fitness Age sa vám bude postupne znižovať, čiže budete ako keby mladší.

ZDROJ | TomTom

Pozrite siTomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

Okrem Fitness Age prišiel TomTom s funkciou Personalized Workouts, ktorá bude analyzovať vaše cvičenie. Okrem toho sa môžete tešiť na 50 nových bežeckých a cyklistických cvičení. Nová funkcia bude navyše zvyšovať intenzitu trvania týchto rôznych cvičení a to na základe vašich hodnôt.

Na výber budete mať cvičenia na spálenie kalórií, zvýšenie výdrže, výkonu alebo rýchlosti.

ZDROJ | TomTom

Pozrite si

TomTom na IFA 2017 predstavil nové funkcie, ktorých by sme sa mali dočkať už čoskoro v priebehu septembra. Okrem toho sa dočkáme aj funkcie smartfón notifikácií a auto-pauza.

Nové funkcie TomTom Fitness Age a TomTom Personalized Workouts sú určite zaujímavé a slúžia hlavne na motivovanie a nakopnutie po náročnom lete. Do decembra, kedy sa pravdepodobne budeme opäť všetci prežierať sa tak jedná o perfektnú novinku.

Aktualizácia by mala byť dostupná na väčšine hodiniek od TomTom. Či už sú to bežecké hodinky, fitness hodinky alebo multi-sport, aktualizácia by nemala chýbať.

ZdrojTomTom

Komentáre k článku