TomTom bude na svojich mapách zobrazovať nabíjacie stanice pre elektroautá

Nemecká spoločnosť TomTom venujúca sa navigáciám oznámila skvelú novinku pre všetkých majiteľov elektrických áut. V Severnej Amerike a Európe bude na svojich mapách zobrazovať sieť nabíjacích staníc.

TomTom EV Service tiež plánuje byť integrovaná do navigačných systémov elektrických áut. Informácie o nabíjacích staniciach by mali disponovať presnou lokalitou, otváracími hodinami. možnosťami platenia a tiež typmi zásuviek.

Služba by mala byť na začiatku dostupná v Európe a neskôr s rozšírením do Severnej Ameriky, ktoré by malo byť spustené budúci rok. TomTom oznámil, že ich služba by mala postupne obsahovať údaje o viac ako 35 000 staniciach po celom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=cDHkSREq15s

Pozrite siJaponsko úspešne buduje svoj navigačný systém QZSS

Jeden z partnerov, s ktorým plánuje TomTom spolupracovať, je sieť nabíjacích staníc Hubject, ktorý plánuje ponúknuť 25 000 nabíjačiek po celej Európe.

Hubject je podporovaný takými zvučnými menami ako BMW, Daimler a Volkswagen, čiže tri hlavné nemecké automobilky. Hubject patrí medzi jednu z najväčších platforiem na nabíjanie elektroáut. Na ich stránkach píšu o viac ako 55 000 nabíjacích miestach na troch kontinentoch.

https://www.youtube.com/watch?v=D0_JesCJPCo

Pozrite siNová Garmin Drive navigácia sa zameriava na čo najvyššiu bezpečnosť

Okrem troch spomínaných automobilových spoločností, spolupracuje Hubject s 275 partnermi a v rámci Európy s 24 krajinami vrátane Slovenska, Česka a Rakúska.

Automobilka Daimler sa tiež rozhodla implementovať TomTom mapy a navigáciu do áut – Mercedes A, C, B a E-class. Zdá sa, že elektromobilita naberá na obrátkach a my sa môžeme tešiť na postupnú podporu zo všetkých smerov. Len keby to nabíjanie stálo menej než tankovanie benzínu.

Pozrite siNové modely navigácií radu TomTom GO s Wi-Fi a SIM kartou

Uvidíme, ako na tento trend zareagujú ostatné navigačné služby, no Garmin napríklad už teraz zobrazuje určité informácie o nabíjacích staniciach, aj keď pravdepodobne nie v takej kvalite, ako chystá TomTom.

ZdrojReuters,ev-charging,hubject

Komentáre k článku