Todoist – multiplatformový kráľ to-do aplikácií

ZDROJ | Doist

To-do aplikácií, ktoré majú za úlohu sledovať vaše úlohy, je na trhu nespočetné množstvo. Todoist z radu vyniká tým, že ho nájdete na takmer každej platforme.

https://youtu.be/0OAtFIpPxpU

V základe je Todoist štandardná aplikácia na zapisovanie úloh, ktoré chcete vykonať. Výhodou je, že k týmto úlohám sa dostanete odkiaľkoľvek. Okrem aplikácie pre iOS a Android nájdete Todoist aj v obchode Microsoft Store, Mac App Store, na hodinkách Apple Watch, Android Wear a tiež v prehliadačoch Chrome, Safari a Firefox.

Pred svojimi povinnosťami sa teda neschováte nikde, naopak Todoist vás bude motivovať k ich dokončeniu skrz karmu. Za každú dokončenú úlohu získate dobré body ku karme, ktorá sa následne zobrazí v štatistikách. Ide o zaujímavý spôsob a formu gamifikácie, akou sa môžete dokopať k dokončeniu úloh v zozname.

Na svoje si prídu aj fanúšikovia metódy GTD a to vďaka podpore projektov, prítomnosti inboxu či možnosti úlohe priradiť prioritu. Používateľské prostredie je ale tak jednoduché a intuitívne, že by ste možno na prvý pohľad ani nepovedali, že aplikácia ponúka toľko funkcií. Prostredie si navyše môžete farebne prispôsobiť, aj keď väčšina farieb ostáva zamknutá za platobnou bránou.

Pozrite siMicrosoft Outlook – legendárny mailový klient chce byť aj vo vašich telefónoch

Todoist je síce bezplatná aplikácia, no k mnohým funkciám sa dostanete iba s prémiovým účtom, ktorý stojí 31,99 € ročne. Používatelia s prémiovým účtom budú dostávať pripomienky o nesplnených úlohách, notifikácie založené na aktuálnej polohe, možnosť úlohy automaticky zálohovať, synchronizovať ich s kalendárom iCal a množstvo ďalších funkcií. Todoist je ale užitočný aj v bezplatnej verzii, pričom ak by ste si chceli nezáväzne vyskúšať prémiový účet, máte k dispozícii 30-dňovú skúšobnú dobu.

Možno je otázne, či sa vám oplatí platiť si ročné predplatné za to-do aplikáciu. Ak oželiete dostupnosť vášho zoznamu úloh na viacerých platformách, určite nájdete lacnejšie či dokonca bezplatné aplikácie, ktoré splnia rovnakú funkciu. Na druhej strane, pri Todoist máte istotu neustálej podpory zo strany vývojárov, ktorí aplikáciu na každej platforme aktualizujú, upravujú a pridávajú do nej nové funkcie.

ZDROJ | Doist

Todoist80%

Veľkosť:
105 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android 4.4 a vyšší, Windows 10 Mobile
Cena:
0,00 €

Todoist je skvelá multiplatformová to-do aplikácia, ktorá ale možno priveľa funkcií zamyká za prémiovú verziu, ktorá sa platí ročne. Aj v bezplatnej verzii ale ide o mocný nástroj, ktorý vás dokáže motivovať k plneniu úloh.

Komentáre k článku