Toadi – robotická kosačka, ktorá nepotrebuje obvodové drôty

ZDROJ | Kickstarter

Na Kickstarteri sa objavil zaujímavý projekt robotickej kosačky Toadi, ktorá vďaka umelej inteligencii nepotrebuje žiadne obvodové káble na vyznačenie hraníc.

Po dizajnovej stránke sa robotická kosačka odlišuje od bohatej konkurencie väčších kosačiek. Ponúka jednoduchý biely dizajn s kolieskami a čiernym senzorom v prednej časti. V rámci čierneho senzoru nechýbajú modré diódy, ktoré pripomínajú oči a slúžia na komunikáciu s kosačkou cez „emócie“.

Toadi sa nemusí hanbiť ani po ekologickej stránke. Obalový materiál káblov je z ekologického škrobu. Navyše je telo kosačky vyrobené cez 3D tlač.

Pozrite siHusqvarna Automower 450X – drahá, ale výborná robotická kosačka

Kosačka dokáže vďaka senzoru identifikovať prekážky na ceste a tiež zvieratá a bez problémov ich obísť. Samozrejmosťou je mapovanie a možnosť vrátenia sa na nabíjaciu stanicu. To všetko cez umelú inteligenciu a zabudovanú 4K Ultra HD kameru.

Autonómna kosačka sa celá ovláda cez smartfón aplikáciu, keďže nedisponuje žiadnymi tlačidlami. Stačí ju iba položiť na zapojenú nabíjaciu stanicu a kosačka už sama pôjde za majiteľom a bude skenovať záhradu.

Zaujímavosťou kosačky Toadi je možnosť nastavenia, ktoré územia bude kosiť. Príkladom je možnosť obmedzenia kosenia kvetnatých lúk a pokosenie iba bežnej trávy.

Čo sa týka nerovností a terénu, Toadi zvládne aj zmenu povrchu napríklad z trávy na kosodrevinu a tiež nerovnosti až do výšky 45 %. Kosačka nemá problém s kosením ani po tme vďaka zabudovanému nočnému videniu. Výdrž na jedno nabitie by mala byť približne 6 hodín.

Pozrite siiRobot Terra – robotická záhradná kosačka od výrobcu vysávačov?

Pokiaľ vás kosačka Toadi zaujala, kúpiť sa dá cez Kickstarter v dvoch verziách – Toadi a Toadi Pro. Kým bežná zvládne stúpanie 35 % a pokosiť 2 400 metrov štvorcových, verzia Pro zvládne spomínaných 45 % a dvojnásobnú rozlohu pri kosení. Kosačka je k dispozícii v čiernom, bielom a striebornom spracovaní.

Cena Toadi je 2 303 € a pri Toadi Pro je to 2750 €. Ide o časovo obmedzené ponuky so zľavou pár stoviek €. Produkt sa dá objednať priamo na stránke Kickstarteru s dátumom dodania november 2020.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku