Tiqets – nečakajte v rade na vstupenky, kúpte si ich cez mobilnú apku

Ak sa ešte pred koncom leta chystáte vybrať na dovolenku alebo výlet za kultúrou, určite vás neminie kupovanie lístkov a vstupeniek do múzeí, chrámov či divadiel. S aplikáciou Tiqets je to podstatne jednoduchšie a rýchlejšie, pričom sa často vyhnete aj čakaniu v radách.

Mnoho svetových pamiatok a kultúrnych miest ponúka možnosť kúpy vstupeniek vopred cez internet. Hľadať však oficiálnu webovú stránku daného miesta však môže byť časovo náročné, k čomu sa môžu pridať problémy s chýbajúcou lokalizáciou informácií do angličtiny alebo nemčiny. Vyhnúť sa tomu môžete s aplikáciou Tiqets, kde nájdete väčšinu svetových atrakcií aj so všetkými dôležitými informáciami v anglickom jazyku.

Aplikácia Tiqets slúži na rýchle nakupovanie vstupeniek a rôznych lístkov cez smartfón, bez čakania v rade a bez nutnosti ich tlače. Na hlavnej obrazovke si môžete vybrať z najpopulárnejších atrakcií, z atrakcií vo vašom okolí alebo atrakcie môžete ručne vyhľadať. Pri každej atrakcii uvidíte okamžite cenu, mapu s danou atrakciou, otváracie hodiny, popis s užitočnými informáciami pre návštevníkov, recenzie a v prípade niektorých atrakcií aj voľné časové sloty.

Zakúpené vstupenky si už vo väčšine prípadov nemusíte tlačiť, stačí sa preukázať QR kódom v mobilnej aplikácii, ktorá vám ich zobrazí aj bez pripojenia k internetu. Ak ste si v aplikácii vopred vybrali určitý časový slot pre vstup, výlet si budete vedieť naplánovať oveľa jednoduchšie, keďže budete už vopred vedieť približný čas vstupu na atrakciu. Aj v opačnom prípade však ušetríte množstvo času tým, že nebudete musieť stáť v rade pri pokladni na vstupenky.

Súčasťou aplikácie je aj mapa, na ktorej sa môžete veľmi rýchlo zorientovať, kde všade sa okolo vás ešte nachádzajú zaujímavé pamiatky, múzeá alebo iné kultúrne miesta. Táto mapa však už bohužiaľ bez pripojenia k internetu nefunguje. Na neznáme miesto vám preto odporúčame stiahnuť si offline verziu mapy cez aplikáciu Mapy Google alebo Sygic Travel.

Pred použitím služby Tiqets treba myslieť na to, že pri väčšine atrakcií nejde o oficiálneho predajcu vstupeniek. Ak teda budete mať s vašou vstupenkou problém, na mieste atrakcie ho “pri okienku” pravdepodobne nevyriešite. Tiqets má však vlastnú e-mailovú i telefonickú podporu, ktorá by vám prinajhoršom mala vrátiť peniaze. V tomto prípade však hovoríme iba v teoretickej rovine, keďže my sme počas testovania aplikácie zatiaľ podporu kontaktovať nemuseli.

Tiqets – museums & attractions93%

Veľkosť:
94,4 MB
Platforma:
iOS 10 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Mobilná aplikácia Tiqets slúži na nákup vstupeniek do múzeí, galérií a iných kultúrnych atrakcií po celom svete, pričom vám poskytne všetky potrebné informácie v anglickom jazyku a umožní vám vyhnúť sa čakaniu v radách na vstupenky.

Komentáre k článku