Tipnete si, ktoré smartfóny sa najviac predávali v prvom štvrťroku 2020?

ZDROJ | pixabay.com

Koronakríza síce predajom smartfónom nepraje, ale predávať sa, samozrejme, neprestali. Viete, ktorým modelom sa počas prvých troch mesiacov tohto roku najviac darilo?

Analytici zo spoločnosti Canalys zverejnili Top 10 najpredávanejších smartfónov za prvý štvrťrok. Hneď na prvý pohľad nás zaujalo, že prvých desať priečok obsadili len tri spoločnosti – Apple, Samsung a Xiaomi. Čakali by sme minimálne ešte jedného výrobcu, Huawei. Toho sa však zrejme dotkli obmedzenia na svetových trhoch, na domácej pôde v Čína mohlo spomaliť predaje prepuknutie epidémie koronavírusu hneď v januári.

ZDROJ | Canalys

Ako vidíte v grafe, prvé miesto s výrazným náskokom patrí Apple iPhone 11. Na druhom mieste, viac ako 8 miliónov kusov (a o desať miliónov menej ako iPhone 11), sa dostalo Xiaomi s Redmi Note/Redmi Note 8T.

Pozrite siSamsung vylepšil portfólio novými modelmi smartfónov radu Galaxy A

Tretiu priečku obsadil Samsung so svojim šikovným modelom Galaxy A51, keď sa mu podarili predať zhruba 5 miliónov kusov.

Apple umiestnil v Top 10 za prvý štvrťrok 2020 ešte dva modely – iPhone 11 Pro Max  (6. miesto) a iPhone 11 Pro (10. mesto). Xiaomi má v rebríčku tiež troch zástupcov, okrem Redmi Note 8/Redmi Note 8T je to Redmi Note 8 Pro (5. miesto) a Redmi 8A (9. miesto). Najviac modelov umiestnil Samsung, konkrétne Galaxy A51, Galaxy A10s, Galaxy A20s a Galaxy A01.

Pozrite siRok 2020: Rekordný pokles predaja smartfónov?

Ako sme spomínali, Huawei sa tu nenachádza, rovnako ani vivo – obidve spoločnosti sa umiestnili v zozname Top 5 od analytickej spoločnosti IDC. Rebríček od Canalys však ukazuje predaje podľa jednotlivých modelov a nie celkovo.

Vzhľadom na pokračovanie obmedzení spôsobenými novým koronavírusom, môžeme predpokladať, že druhý štvrťrok neprinesie výraznejšie zmeny, aspoň čo sa týka umiestnenia výrobcov. Alebo nás čaká prekvapenie?

Čo myslíte, zamiešajú rebríčkom nové modely od Huawei, Samsungu, či Xiaomi?

ZdrojCanalys

Komentáre k článku