TIP NA DARČEK: Samsung Galaxy Note9 so službou Moje Galaxy

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj milé „starosti“, čo si kúpime, resp. čím obdarujeme svojich najbližších. Ak máte v okolí technologického nadšenca a prišiel čas na nový smartfón, rozhodne by ste mali zvážiť Samsung Galaxy Note9.

Samsung Galaxy Note9 je v súčasnosti najvyspelejším a najlepšie vybaveným smartfónom výrobcu. Zariadenia Note od svojej prvej generácie vynikajú unikátnym perom S Pen, vďaka ktorému sa možnosti práce, ale aj zábavy s telefónom posúvajú do úplne inej dimenzie.

Tentokrát je však pero S Pen inteligentnejšie, ako kedykoľvek predtým. Stále zvláda jemné písanie či kreslenie a vďaka tenkému 0,7 mm hrotu so 4 096 úrovniami prítlaku tlaku s ním môžete vytvárať doslova umelecké diela. Využijete ho aj v praxi, napríklad ak si zariaďujete interiér bývania, jednoducho odfotíte miestnosť a priamo do fotografie môžete písať či kresliť.

Samozrejmosťou je možnosť vytvárať poznámky, pričom nechýba automatický prevod písaného písma do digitálnej verzie. Vďaka S Pen môžete ihneď prekladať text v cudzom jazyku, vytvárať zaujímavé živé správy či vystrihovať časti fotografií a vytvárať z nich rôzne koláže. Pero máte pritom vždy so sebou, pretože je ukryté v tele smartfónu.

Pozrite siSamsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Absolútnou novinkou je podpora Bluetooth, ktorá dáva S Pen úplne nové možnosti. Môžete ho tak použiť ako diaľkovú spúšť pri skupinových selfie, rovnako ním môžete diaľkovo prehliadať fotografie, používať hlasový záznamník či posúvať prezentácie.

Jedinému tlačidlu S Pen môžete priradiť viacero funkcií pre rôzne aplikácie a to pre jednoduché alebo dvojité stlačenie tlačidla.

Pero však nie je jedinou pýchou smartfónu Samsung Galaxy Note9. Pri sledovaní multimédií či pri prehliadaní web stránok určite oceníte veľký, až 6,4-palcový Super AMOLED Infinity displej so zaoblenými rohmi a zakrivenými bočnými hranami. Smartfón síce patrí k väčším, ale vďaka vydarenému telu a spracovaniu dobre padne do ruky.

Prémiové sú aj materiály, kombinujúce sklo a kov. Užívať si môžete aj bezdrôtové nabíjanie či odolnosť voči vode, pádom a prachu (IP68). K dispozícii je aj duálny slot s možnosťou využitia dvoch SIM kariet, ale aj stereo reproduktory či obľúbený 3,5 mm audio konektor pre pripojenie slúchadiel alebo mikrofónu. V balení pritom nájdete aj značkové slúchadlá AKG.

Aktuálne si môžete operačný systém Android aktualizovať na najnovšiu verziu Oreo. Aj pri množstve spustených aplikácií Samsung Galaxy Note9 nezaváha. Má totiž výkonný osemjadrový procesor, až 6 alebo 8 GB pamäť RAM a 128 alebo 512 GB internú pamäť s možnosťou rozšírenia pamäťovými kartami.

A to najlepšie na záver. K dispozícii je duálny fotoaparát s množstvom funkcií. Oba snímače ponúknu rozlíšenie 12 Mpx a veľkou výhodou je aj variabilná clona f/1,5, alebo f/2,4. Nechýba dynamické rozostrenie pozadia, profesionálny režim pre fotenie s množstvom nastavení a možnosť nahrávania 4K videí.

K dispozícii je aj super spomalené video, vďaka ktorému môžete natáčať neopakovateľné videá pri snímkovacej frekvencii 960 fps. Výhodou je pritom automatický režim, kedy Samsung Galaxy Note9 čaká na zaznamenanie pohybu bez toho, aby ste sa museli trafiť do dobre nasnímanej scény.

Samsung Galaxy Note9 si môžete teraz kúpiť od 999 eur aj so službou Moje Galaxy, teraz zadarmo. S výnimočným smartfónom tak dostanete aj výnimočné služby ako je špeciálna Moje Galaxy infolinka, prioritný servis s opravou do 1 hodiny či osobné vyzdvihnutie smartfónu v prípade poruchy priamo u vás doma, pričom počas opravy vám bude poskytnutý náhradný telefón.

Článok bol pripravený v spolupráci so spoločnosťou Samsung Electronics.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku