TIP NA DARČEK: Hodinky, ktoré vás dostanú svojou inteligenciou

ZDROJ | Samsung

Rozmýšľali ste, čím prekvapiť pod vianočným stromčekom? Ak máte radi inteligentné gadgety, máme pre vás skvelý tip. Vieme totiž o hodinkách, ktoré zaručene prekvapia moderného muža i ženu.

Takmer každý z nás má dnes smartfón. Ten však nemusí byť najlepším priateľom napríklad pri cvičení, bicyklovaní a už vôbec nie pri plávaní. Nielenže ho nebudete mať kde odložiť, ale vaše športové aktivity často ani nedokáže zaznamenať. A to je škoda. Kto by dnes nechcel vedieť, koľko kilometrov zabehol, prešiel na bicykli či preplával?

ZDROJ | Samsung

Predstavte si, že začnete bežať. O nič sa nemusíte starať, nové hodinky Samsung Galaxy Watch automaticky zaznamenajú vašu aktivitu. Okrem toho, že sledujú ubehnuté kilometre či vašu rýchlosť, dokážu zaznamenať aj trasu behu vďaka GPS a počas vášho tréningu sledujú i váš tep. Aby toho nebolo málo, po každom tréningu vidíte aj spálené kalórie a všetky záznamy nájdete v aplikácii S Health po pripojení k vášmu smartfónu.

ZDROJ | Samsung

Takto jednoducho dokážu hodinky rozoznať až 39 rôznych športov a pohybových aktivít. Neprekáža im ani voda, sú totiž vodotesné a odolajú tlaku vody až do 5 ATM. Preto ich môžete používať aj pri plávaní. Okrem športov dokážu hodinky sledovať aj váš spánok, ktorý taktiež viete vyhodnocovať priamo v aplikácii.

ZDROJ | Samsung

Samozrejmosťou je zobrazenie času na okrúhlom 1,3-palcovom (Galaxy Watch 46 mm) alebo menšom 1,2-palcovom (Galaxy Watch 42 mm) Super AMOLED displeji s rozlíšením 360 x 360 bodov. Ciferník si kľudne môžete zmeniť aj každý deň, okrem predinštalovaných si nové viete dodatočne stiahnuť cez aplikáciu vo vašom smartfóne. A to vďaka vydarenému operačnému systému Tizen, ktorý podporuje aj inštalovanie ďalších aplikácií.

ZDROJ | Samsung

Niežeby aplikácií v hodinkách bolo málo, nechýba napríklad kalendár, počasie, výškomer, barometer, budík, stopky či dokonca prehrávač hudby. Hodinky majú totiž vlastnú internú pamäť o veľkosti 4 GB (využiteľných 1,5 GB pre vaše súbory), takže si do nich priamo môžete nahrať ľubovoľné skladby a tie počúvať napríklad počas behania cez slúchadlá pripojené pomocou technológie Bluetooth. Dodatočne si však viete doinštalovať aj rôzne hry, alebo napríklad aplikáciu pre streamovanie hudby.

Pozrite siSamsung Galaxy Watch – najlepší priateľ každého Androidu

Hodinky Samsung Galaxy Watch však dokážu zobrazovať aj notifikácie z rôznych aplikácií či sociálnych sietí. Priamo nahodinkách vidíte napríklad novú správu z aplikácie Messenger, alebo aj SMS. Samozrejmosťou sú aj e-maily. Dokonca na správu môžete odpovedať buď prednastaveným textom, alebo textom vytvoreným na dotykovej klávesnici hodiniek.

ZDROJ | Samsung

A áno, s hodinkami môžete aj telefonovať. Výhodou je tiež návykové ovládanie pomocou otočnej lunety, k jednotlivým funkciám či obrazovkám s rôznymi informáciami sa dostanete mimoriadne rýchlo.

To čo vás na hodinkách Samsung Galaxy Watch bude tešiť, je rozhodne výdrž batérie. V prípade verzie Samsung Galaxy Watch 46 mm sa môžete spoľahnúť na viac ako 80 hodín pri bežnom používaní, čo je viac ako 3 dni. V šetriacom režime vám však hodinky vydržia kľudne aj týždeň.

ZDROJ | Samsung

Ako sme už spomenuli, inteligentné hodinky sú k dispozícii s väčším a menším okrúhlym displejom. Samsung Galaxy Watch 46 mm sú skôr určené pre mužov, no Samsung Galaxy Watch 42 mm vo vydarenej ružovo-zlatej verzii ocení zase každá moderná žena.

Zistite viac o hodinkách Samsung Galaxy Watch a urobte si radosť pod vianočným stromčekom. Hodinky kúpite už od 309 €.

Článok vznikol v spolupráci so Samsung Electronics.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku