Tínedžerský ALCATEL POP 4S s čítačkou odtlačkov prstov

ALCATEL ešte v sobotu, medzi prvými prezentujúcimi na výstave MWC 2016, zaujal novinársku verejnosť novým radom smartfónov IDOL 4. Tie však oslovia prioritne stredne náročných používateľov. Pre menej náročných, prípadne mládežnícku obec, má ALCATEL pripravené až tri novinky z radu POP 4. Nás predovšetkým zaujal najvybavenejší z nich, model ALCATEL POP 4S.

ALCATEL POP 4S 01
ZDROJ | ALCATEL

S 5,5-palcovou uhlopriečkou displeja, ktorého Full HD rozlíšenie je o čosi náročnejšie na batériu, ale dáva mu prijateľnú jemnosť, je skôr do väčších rúk. 8-jadrový procesor MediaTek Helio P10 by si bez väčších problémov mal výkonovo poradiť nielen s OS Android 6.0, ale aj náročnejšími úlohami. Pomôže mu v tom aj 2 GB pamäť RAM. Vnútornú 16 GB pamäť rozšírite microSD kartou do 64 GB.

ALCATEL POP 4S live 1Pri dátovom pripojení sa môžete spoľahnúť na podporu LTE sietí Cat6, teda do rýchlosti 300/50 Mbps D/L. To využijete ako pri prehliadaní webu, tak aj, a to asi najmä, pri „fejsbúkovaní“ a iných sociálno-sieťových aktivitách. Takže vám príde vhod aj 13 Mpx hlavný fotoaparát s PDAF zaostrovaním a dual-tone LED diódou. Selfičkári sa môžu vyblázniť s 5 Mpx prednou kamerou.

ALCATEL POP 4S 02
ZDROJ | ALCATEL

ALCATEL POP 4S je na vrchole tohto modelového radu, takže dostal do vienka aj pomerne silnú batériu s kapacitou 2 960 mAh. No jeho najväčším bonusom je implementácia snímača odtlačkov prstov v tlačidle Domov pod displejom, ako to poznáme zo smartfónov Samsung. Cena aj dostupnosť smartfónu ALCATEL POP 4S zatiaľ zostáva neodhalená.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojALCATEL

Komentáre k článku