Tím iFixit sa pozrel na kĺb novej klávesnici MacBooku Pro

ZDROJ | iFixit

Okolo tretej generácie klávesnice MacBooku Pro 2018 sa za posledné dni popísalo veľa. Ľudia z tímu iFixit sa na ňu pozreli bližšie a ukazujú, čo nového ponúka.

ZDROJ | iFixit

O tretej generácii klávesníc v nových Apple MacBook sme nedávno informovali, že spoločnosť Apple zatiaľ odmieta opravovať klávesnice v rámci ich oficiálneho servisu. Poďme sa pozrieť, v čom je novinka špecifická a ako si poradí s nečistotami.

Butterfly alebo motýlikova klávesnica, ako sa oficiálne volá, dostala novú silikónovú membránu, ktorá mala plniť dve funkcie – nižšia úroveň hluku a ochrana pred nečistotami, ktoré sa zvyknú pod klávesnicu dostať a spôsobiť nefunkčnosť niektorých kláves.

ZDROJ | iFixit

Pozrite siiFixit kompletne rozobral Huawei P20 Pro s trojicou optických stabilizácií

Ifixit nový MacBook Pro rozobrali a otestovali. Výsledok je, že zníženie hluku nezaznamenali. Vyjadrili sa, že zníženie hluku nejde postrehnúť voľne a pravdepodobne sa dá zachytiť iba v špeciálnej odhlučnenej miestnosti pri presných prístrojoch, ktoré hluk zmerajú. Žiaden zázrak tak nečakajte.

Ifixit pochválil spomínanú silikónovú membránu, ktorá do istej miery skutočne bráni tomu, aby sa pod klávesnicu dostal prach či iné nečistoty. Zároveň dodali, že predchádzajúca generácia klávesnice bola menej chránená. Zároveň však dodali, že klávesnica neprežije všetko a keď na nej otestovali nepriateľa číslo jeden – piesok, niektoré klávesy ostali nepoužiteľné.

ZDROJ | iFixit

Pozrite siNové MacBooky 2018 nedostanú bezplatný servis pre klávesnice

Pre porovnanie veľkosti, nové klávesy majú hrúbku približne 1,25 mm, čo je o 0,25 mm menej než model z minulého roku. Celkovo tím iFixit zhodnotil, že Apple sa musí snažiť viac, aby priniesol skutočne odolné zariadenie, ktoré nebude treba pravidelne opravovať a servisovať, či dokonca platiť za drahý servis. Zákazníci za MacBook Pro nezaplatili málo peňazí, tak si zaslúžia aj prvotriednu kvalitu.

Na druhej strane sa musím Applu zastať, keďže sám používam MacBook, aj keď vo verzii Air. Za posledné tri roky, ktoré ho mám som sa nestretol ani s jednou mechanickou chybou či chybou s klávesmi a to som na ňom pracoval na rôznych miestach – od pláže po park, nehovoriac o tom, že sa mi naň rozliala voda.

ZdrojiFixit

Komentáre k článku