TikTok obmedzí tínedžerske účty, vypne im správy a večer aj notifikácie

ZDROJ | helloimnik

Sociálna sieť TikTok zaznamenala v priebehu minulého roka obrovský nárast popularity a to najmä medzi tínedžermi, pre ktorých šlo o skvelý únik z pandemickej reality. Aj to je dôvod, prečo teraz TikTok prináša nové pravidlá týkajúce sa najmä používateľov do 18 rokov.

Stíšené notifikácie po 21. hodine

TikTok v snahe o obmedzenie času, ktorý strávia tínedžeri používaním jeho aplikácie, zavádza do praxe automatické stišovanie prichádzajúcich notifikácií. Nová funkcia má tínedžerov odbremeniť od pocitu, že musia vždy okamžite reagovať na aktuálne dianie na sociálnej sieti.

ZDROJ | OPPO

Obmedzenie prichádzajúcich notifikácií sa konkrétne týka večerných hodín. Používateľom vo veku 13-15 rokov TikTok automaticky stíši upozornenia na prichádzajúce notifikácie po 21. hodine, používateľom vo veku 16-17 rokov po 22. hodine. Večerný čas tak môžu venovať iným aktivitám a príprave na spánok.

Vypnuté súkromné správy

TikTok taktiež sprísňuje opatrenia týkajúce sa súkromnej komunikácie tínedžerov. Používatelia vo veku 16-17 rokov budú mať po novom predvolene vypnuté súkromné správy. Pokiaľ budú chcieť kontaktovať svojich blízkych a priateľov, súkromné správy si budú musieť manuálne aktivovať v nastaveniach.

Pozrite siTikTok obmedzí tínedžerske účty, vypne im správy a večer aj notifikácie

Existujúci používatelia, ktorí ešte súkromné správy doteraz nikdy nepoužili, obdržia notifikáciu so žiadosťou, aby preverili svoje nastavenia súkromia. Toto opatrenie stavia na už existujúcom pravidle, ktoré znemožňuje zasielanie fotografií a videí (a predvolene aj správ) používateľom mladším ako 16 rokov.

Výber, kto môže sledovať ich videá

Používatelia mladší ako 16 rokov budú musieť pri publikovaní videí po novom zvoliť, kto môže sledovať ich videá. Svoju tvorbu môžu sprístupniť všetkým odberateľom, priateľom alebo si ju môže nechať len pre seba voľbou „Only me“.

Pre účty vo veku 13-15 rokov bude automaticky zvolená posledná spomínaná možnosť, svoje videá budú môcť sprístupňovať iba svojim odberateľom a priateľom, nad ktorých zoznamom majú plnú kontrolu.

ZDROJ | TikTok

Tínedžeri vo veku 16-17 rokov budú taktiež pri nových videách musieť potvrdzovať voľbu o tom, kto si môže sťahovať do zariadenia ich videá. Videá od používateľov mladších ako 16 rokov nebude možné sťahovať vôbec.

ZdrojTikTok

Komentáre k článku