THX Onyx je prenosné riešenie pre jemné uši audiofilov

ZDROJ | THX

Mobilné audio predstavuje najbežnejší spôsob počúvania hudby. Zvyčajne nám na to stačí smartfón a slúchadlá. Bohužiaľ, väčšina ľudí nehľadá kvalitný obsah a už vôbec jej nezáleží na kvalite zvuku. Čo je smutné, pretože dnešné technológie dokážu splniť azda každý audiofilský sen.

Našťastie, stále sa nájdu takí poslucháči, ktorým záleží na kvalite. Práve takým je určený Onyx, od známej spoločnosti THX. Ide o malé USB-C zariadenie, ktoré sa pripája k smartfónu či notebooku. Na druhej strane má slúchadlový výstup. USB-C zásuvka je magnetická, zakrúca sa naspäť a pripája sa k telu zvukového gadgetu, keď sa nepoužíva.

ZDROJ | THX

Na prednej strane je trojica LED diód, informujú o kvalite zvuku, ktorý práve počúvate – vysoké rozlíšenie, Direct Stream Digital (DSD) a Master Quality Authenticated (MQA). Onyx sa dodáva s redukciou USB-C na USB-A, takže ho využijete aj v starších počítačoch, kde nie je USB-C port.

MQA dokáže reprodukovať digitálne audio v najvyššej možnej kvalite zo služieb ako Tidal, Amazon Music HD alebo z aplikácie (Audirvana, Vox, Roon, USB Audio Player Pro a pod.). MQA sa všeobecne považuje za zlatý štandard v zvukovej vernosti.

ZDROJ | THX

O zvuk sa stará procesor THX AAA-78, podľa výrobcu ide vôbec o prvý prenosný DA /zosilňovač, ktorý tento čip využíva. Vďaka AAA-78 je Onyx rovnako výkonný ako stolný DAC alebo zosilňovač, je však oveľa menší. Čip redukuje tri typy skreslenia až o 40 dB a maximalizuje výstupný výkon pre dynamickejší rozsah a hladinu akustického tlaku (SPL). Digitálno-analógový prevodník ESS ES9281PRO poskytuje najlepší dynamický rozsah vo svojej triede a najmenšie skreslenie s priamym vykreslením súborov MQA v DAC.

ZDROJ | THX

Onyx je kompatibilný s akýmkoľvek zariadením, ktoré má USB-C alebo USB-A port. Využijete ho teda s počítačmi (PC, Mac), Androidmi, iPhonmi a iPadmi. V prípade počítačov potrebujete Windows 10, pri iPhonoch budete musieť siahnuť po redukcii Lightning/USB-A. Zariadenie je zároveň kompatibilné s mikrofónovými slúchadlami.

ZDROJ | THX

Onyx má slúchadlový výstup (3,5 mm jack) s impedanciou od 22 do 1 000 ohmov a výstupným napätím 180 mW. Dynamický rozsah je 118 dB, rozmery gadgetu sú 7,2 x 14 x 210 mm.

Pozrite siAko zistíte, či vaše uši dokážu zachytiť prémiový zvuk?

THX Onyx si môžete kúpiť za 209,99 eur na stránke výrobcu a Razr, ktorý už v minulosti s THX spolupracoval.

Onyx má kovové telo zabalené v pevnom a kompaktnom šasi, vďaka čomu je odolný a ľahko prenosný.ZDROJ | THX

ZdrojTHX

Komentáre k článku