Thuraya X5-Touch – satelitný smartfón s Androidom a „štýlovou“ anténkou

Firma Thuraya predstavila satelitný smartfón X5-Touch. Ide o Android smartfón so solídnou batériou či odolnosťou proti extrémnym podmienkam.

https://www.youtube.com/watch?v=CnHbwsaV5OE

Smartfón sa po dizajnovej stránke výrazne odlišuje od toho, čo ponúkajú bežné firmy ako Samsung či Apple. Thuraya X5-Touch je satelitným telefónom s anténkou, 5,2″ 1 080p dotykovým displejom, ktorý sa nepodobá na žiaden komerčne predávaný model. Zabudovaná anténa sa da vysunúť, takže smartfón pripomína skôr vysielačku s dotykovým displejom než telefón.

ZDROJ | Thuraya

Pozrite siGarmin inReach Mini – satelitný komunikátor s 20-dňovou výdržou batérie

Vo vnútri smartfónu nájdeme procesor Qualcomm Snapdragon 625, 2 GB RAM a 16 GB úložisko. Fotoaparát tvorí základný 8 Mpx snímač a 2 Mpx selfie fotoaparát. Nechýba solídna 3 800 mAh batéria a operačný systém Android 7.1 Nougat.

Výhodou tiež je integrovaná technológia NFC a podpora pre satelitné technológie. Či už chcete využiť americký GPS, čínsky BeiDou alebo ruský GLONASS, X5-Touch ich podporuje. V prípade núdze môžete pomocou zabudovaného SOS tlačidla privolať pomoc.

Smartfón váži 262 gramov a okrem odolnosti voči vode a prachu IP67, disponuje aj vojenským certifikátom MIL-STD-810, ktorý by mal zabezpečiť prežitie smartfónu aj v extrémnych podmienkach.

ZDROJ | Thuraya

Pozrite siAdresovanie sveta: What3words zmení navigáciu

Satelitná anténa sa postará, aby ste boli vždy v spojení, nech ste kdekoľvek na svete. Smartfón zároveň disponuje portom pre dve SIM karty – jedna funguje na bežnej 2G/3G alebo 4G sieti a druhá komunikuje so satelitmi.

Smartfón Thuraya X5-Touch bude dostupný v 160 krajinách za cenu 999 libier, čo je približne 1 120 eur. Smartfón by mal byť dostupný v priebehu decembra alebo koncom januára. Napriek vysokej cene ide o zaujímavý nápad spojiť satelitný telefón so smartfónom, s ktorým môžete fotiť či browsovať sociálne siete.

ZdrojThuraya

Komentáre k článku