The Polaroid Lab je retro čierna komora na tlač fotografií zo smartfónu

Hľadáte atraktívny retro spôsob, ako v pohodlí domova tlačiť fotografie zo smartfónu? Polaroid Originals ponúka riešenie The Polaroid Lab.

Môže sa to zdať ako paradox, no tlačenie fotografií naberá na popularite. Veď si to len porovnajte. Koľkokrát ste si prezerali fotografie z dovolenky vo vašom smartfóne a koľkokrát sa pristavili pri obrázku vašeho blízkeho a spomenuli si naňho. Ak patríte k ľudom, ktorí si pri fotografiách radi zaspomínajú, The Polaroid Lab od Polaroid Originals je pre vás.

ZDROJ | Polaroid Originals

Zariadenie je kompaktnou čiernou komorou pre váš samartfón. The Polaroid Lab nepotrebuje káble ani spárovať cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Stačí, aby ste fotografiu na svojom smartfóne otvorili a displejom nadol telefón položili na vyznačené miesto na vrchole laboratória, ktoré pripomína klasické Polaroid fotoaparáty.

Krabička sa vracia ku koreňom fotografie a fotky na foto papier premieta pomocou svetla, sústavy skiel a tradičnej chémie. Posledným krokom vyvolania fotografie je legendárne trasenie s fotopapierom, počas ktorého sa objaví fotka.

ZDROJ | Polaroid Originals

K tlačiarni bude dostupná aj bezplatná aplikácia, ktorá okrem toho, že bude používateľov inštruovať ako fotku na tlač pripraviť, ponúkne tiež atraktívne rámčeky. Výrobca upozorňuje, že používatelia nemajú počítať s dokonale žiarivými farbami a perfektnou ostrosťou fotografií. Tlačiareň vraj ponúkne dokonalý retro zážitok aj vďaka nedokonalostiam, ktoré takýto spôsob vyvolávania fotografií sprevádza.

Celý projekt vznikol v roku 2012 a objavil sa na crowdfundovej stránke ešte ako Instan Lab od projektu Impossible Project. Ten sa v roku 2017 premenoval na Polaroid Originals a teraz vyrába retro fotoaparáty a fototlačiarne.

Tlačiareň The Polaroid Lab bude v predaji od 10. októbra 2019 za odporúčanú cenu 130 dolárov pre európsky trh. Treba však ešte počítať s dokupovaním fotopapiera.

ZdrojPolaroid originals,engadget.com,gizmodo.com

Komentáre k článku