The Matrix je späť. Po 20 rokoch dostane Dolby Atmos zvuk

Spoločnosti AMC a Dolby prevádzkujú sieť kinosál Dolby Cinema, v ktorých je možné si vraj vychutnávať dokonalý priestorový Dolby Atmos zvuk. Keďže je okrúhle výročie legendárneho filmu The Matrix, spoločnosti sa ho rozhodli opäť priniesť do kín. Tentoraz s Dolby Atmos zvukom a Dolby Vision obrazom.

Na trilógiu Matrix si pamätá azda každý z nás, možno len tí skôr narodení nevedia celkom presne o čo ide. O trilógiu sa postarali Lana a Lilly (Andy) Wachowski, ktorí film režírovaôi i napísali k nemu scenár. Keanu Reeves, Carrie Moss a Lawrence Fishburne sa stali práve vďaka Matrixu legendami.

Film pritom zasiahol nielen bežný svet, ale aj svet technológií. Vlastniť telefóny z filmov bol sen nejedného technologického fanúšika. Dodnes si mnohí robia radosť práve tým, že si kúpia v tom čase prakticky nedostupné mobilné telefóny.

Možno si ani neuvedomujeme, no prvý diel trilógie má už viac ako 20 rokov. Dve desaťročia ho nedokázali prekonať azda žiadne iné akčné sci-fi filmy, ak nerátame top tituly od Marvelu, ktoré sú ale postavené na celkom inom. Výročie si chce pripomenúť AMC a Dolby, ktoré prvú časť trilógie prerobili do Dolby Vision HDR kvality obrazu a Dolby Atmos virtuálneho priestorového zvuku.

Vylepšený film The Matrix sa ale žiaľ bude premietať iba v sieti Dolby Cinema v USA a taj to iba týždeň – od 30. augusta do 5. septembra. Či sa dostane aj do VOD služieb je zatiaľ otázne.

ZDROJ | Warner Bros.

Zdroj,AMC

Komentáre k článku