The Billion Dollar Code – nový seriál o tom, ako ukradli nápad na Google Earth

ZDROJ | Netflix

Na Netflixe je od dnešného dňa dostupná nová miniséria o dvoch programátoroch, ktorí tvrdia, že im ukradli algoritmus, podľa ktorého bola vytvorená obľúbená služba Google Earth.

Dvaja nemeckí programátori sa súdia s najväčšou technologickou spoločnosťou na svete o algoritmus, z ktorého mala vzísť služba Google Earth.

Pozrite siThe Great Hack – Netflix má dokument o zneužívaní dát Facebookom

Príbeh sleduje dvojicu od ich začiatkoch v Berlíne 90. rokoch, kde vyvinuli systém Terra Vision až po ich cestu do Silicon Valley, kde v roku 2014 zažalovali Google za krádež patentu.

Program Terra Vision vznikol 10 rokov pred uvedením Google Earth a keď si oba programy porovnáte, až nápadne sa podobajú.

Tvorca minisérie The Billion Dollar Code, Oliver Ziegenbalg, má na konte vydarené komédie 25 km/h a Rande naslepo.

Miniséria je súčasťou programu filmového festivalu v Zurichu, kde tvorca Oliver Ziegenbalg prirovnal ich príbeh k filmu Sociálna sieť. „Kým film Sociálna sieť bola vyrozprávaná z pohľadu víťaza Marka Zuckerberga, náš príbeh je vyrozprávaný z pohľadu bratov Winklevossovcov, ktorí prehrali.

ZDROJ | Google

Pozrite siTop 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v októbri 2021

Celý seriál The Billion Dollar Code spracováva okrem súdneho procesu témy ako spravodlivosť v digitálnej dobe a technický boom v 90. rokoch.

Pokiaľ chcete ďalšie tipy na seriály, neprehliadnite náš posledný článok s tipmi na streamoch na tento mesiac.

ZdrojVariety

Komentáre k článku