Tetris je mŕtvy, nech žije Tetris! Legenda sa vrátila na Android aj iOS

Krátko po tom, čo spoločnosť EA oznámila odchod troch variácií hier Tetris z obchodov App Store a Google Play, sa hneď v týchto obchodoch objavil ich nástupca. Dostupný je bezplatne, no obsahom je o niečo chudobnejší.

Za novou verziou hry Tetris stojí tentokrát štúdio N3TWORK, ktoré súčasne pracuje aj na hre Tetris Royale. V nej si zmeria sily v skladaní blokov v rámci režimu Battle Royale až 100 hráčov naraz. V tomto prípade však ide o starý dobrý Tetris, ktorý sa hrá prekvapivo dobre aj na dotykovej obrazovke.

Nový Tetris neponúka žiadne nové variácie a herné módy, ako tomu bolo v prípade odchádzajúcich verzií hry od spoločnosti Electronic Arts. Hra však ponúka niekoľko vizuálnych skinov, od klasiky, cez kyberpunku, až po rozkošný kreslený Tetris pre tých najmenších.

Hru si môžete stiahnuť celkom bezplatne, no neminú vás v nej reklamy, ktoré z hry môžete odstrániť jednorázovým poplatkom v cene 5,49 €. Reklamy sa však zobrazujú iba medzi jednotlivými hrami a tak sa nemusíte obávať, že by sa vám zobrazili v tom najvypätejšom momente počas ukladania blokov.

Tituly Tetris Premium, Tetris 2011 a Tetris Blitz od EA odchádzajú z mobilných obchodov 21. apríla 2020, no už dnes sú vo veľkej miere neprispôsobené pre najnovšie modely smartfónov. Je preto fajn, že si fanúšikovia Tetrisu môžu už dnes stiahnuť plnohodnotnú náhradu.

Štúdio N3TWORK navyše sľubuje, že bude svoj Tetris neustále vylepšovať a tak sa zrejme môžeme tešiť na návrat niektorých špeciálnych režimov a možno aj režimov pre viacerých hráčov. Dúfajme ale, že tým štúdio nemyslí iba nové (platené) skiny a hráčske avatary, ako to už dnes v prípade bezplatných titulov býva.

Tetris®97%

Veľkosť:
340.8 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší, Android 5.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Tetris od štúdia N3TWORK vracia legendárny titul na platformy Android a iOS. Hoci aktuálne neponúka žiadne populárne doplnkové režimy hry, fanúšikov originálu rozhodne poteší najmä intuitívnym a responzívnym ovládaním, ako aj pestrými vizuálnymi témami, ktorými je možné hru premeniť aj do podoby pôvodnej verzie.

Komentáre k článku