Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (5. časť)

Minulý týždeň Google konečne predstavil mobilnú aplikáciu pre prístup do Google Dokumentov (Google Docs). Odteraz už teda nemusíte pre čítanie a editáciu svojich súborov uložených na vzdialenom serveri používať internetový prehliadač, ale práve tento program. Ale nielen o ňom je táto časť seriálu Android aplikácií.

App 2 SD Free

App 2 SD Free

Veľmi užitočný nástroj. Každému sa totiž ľahko stane, že malú vnútornú pamäť (bežne okolo 200-300 MB) smartfónu zaplní rôznymi aplikáciami. Pokiaľ disponujete verziou systému 2.2 a novšou, môžete vybrané programy (ak túto možnosť vývojár danej aplikácie sprístupní) presúvať na pamäťovú kartu. Aby ste nemuseli prechádzať dlhý zoznam v nastaveniach a skúšať, ktorá aplikácia to umožňuje, App 2 SD túto zdĺhavú prácu urobí za vás. Program prehľadne zoradí aplikácie do troch kategórii podľa ich umiestnenia. Tie, ktoré sa nachádzajú v telefóne a umožňujú presun, môžete jednotlivo alebo hromadne premiestniť na pamäťovú kartu. Po kliknutí na meno programu ste presunutí na jeho spravovanie v nastaveniach. Druhou kategóriou sú aplikácie už presunuté na kartu a treťou nepresúvateľné. App 2 SD tiež umožňuje mazať vyrovnávaciu pamäť, usporadúvať aplikácie a stav pamäte zobrazuje v prehľadnom grafe.

Google Docs

Google Docs

Už pred dlhším časom nám Google umožnil kompletne spravovať svoje dokumenty aj cez smartfóny (Google Docs podporujú editovanie cez smartfóny), komplexná aplikácia ale prišla až teraz. Nuž a čo dokáže? V prvom rade treba poznamenať, že ide o cloud službu pracujúcu len s on-line dokumentmi, teda vaše súbory z pamäťovej karty neotvorí. Takisto je aplikácia úplne závislá na internetovom pripojení a bez neho dokáže len vypísať chybovú správu. Avšak v ostatnom funguje výborne – umožňuje prehliadať, vytvárať a editovať textové a tabuľkové dokumenty, resp. prezerať prezentácie. Neumožňuje ich však mazať. Bonusom je schopnosť prevádzať text z fotografie na dokument, samozrejme ale vyžaduje výborné fotografické podmienky. Aplikácia Google Docs síce kancelársky balík nenahradí, avšak aktívnym používateľom služby výrazne uľahčí život.

Drag Racing

Drag Racing

Konečne poriadna, bezplatná a na hardvér nenáročná automobilová pretekárska hra. Ako už názov hovorí, preteká sa v dragu, teda disciplíne, kde dvojica vodičov súperí na rovinke o to, kto bude skôr v cieli. Rozhodujúci je preto výkon a presné radenie prevodových stupňov spolu s využívaním oxidu dusného. Jadro hry je síce jednoduché, najmä z hľadiska grafiky, avšak možnosť nakupovať nové autá, súčasné vylepšovať a dosahovať stále ďalšie úrovne vystreľuje hrateľnosť do oblakov. Ak by vás naprogramovaní súperi začali nudiť, môžete si zmerať sily aj on-line. V garáži už na vás čakajú zvučné značky od Volkswagenu cez BMW či Ferrari až po Bugatti.

Drag Racing

Komentáre k článku