Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (45. časť)

V našom seriáli sa už objavili testy viacerých internetových prehliadačov, dnes sa pozrieme na ďalšie dva. Okrem toho si zajazdíme vo formule 1.

Dolphin Browser HD

Dolphin Browser

Populárny internetový prehliadač je dostupný v dvoch variantoch – HD a Mini. V základe sú oba podobné. Ide o rýchle internetové prehliadače s množstvom doplnkových funkcií, známych z konkurenčného softvéru. Úplne unikátne je však ovládanie gestami. Stačí ťuknúť na ikonu v dolnej časti obrazovky a nakresliť písmeno alebo tvar, ktorému môže byť priradená akákoľvek funkcia alebo adresa webstránky. Varianty programu sa líšia v zameraní. Kým minimalistický Dolphin Browser Mini je určený nenáročným používateľom s menšími prístrojmi, výhody HD verzie využijete až na tabletoch a veľkých smartfónoch. HD verzia obsahuje šikovné ovládanie známe napríklad z Mozzily – ak stránku posuniete úplne doprava, vysunie sa panel so záložkami, na opačnej strane zasa panel s oknami a správcom rozšírení, ktoré v Mini verzii nenájdete. Voľba verzie je teda na vás, záleží či preferujete jednoduchosť alebo množstvo funkcií.

Formula Racing Ultimate Drive

Formula Racing Ultimate Drive

Výborná hra nielen pre fanúšikov F1. Disponuje viacerými hernými módmi – pretekmi na čas, hot seat multiplayerom (hráči postupne hrajú na jednom zariadení), vrcholom je svetový pohár. Tratí je viacero a sú rôznorodé, aj tak je ale hra pomerne krátka. Za získané peniaze môžete vylepšovať svoj monopost. Ovládanie prebieha prostredníctvom šípok na displeji, čo je na jednej strane pohodlné a presné, na strane druhej si už možno väčšina hráčov zvykla na ovládanie akcelerometrom. V každom prípade, Formula Racing je výbornou bezplatnou oddychovkou, ktorá stojí za vyskúšanie.

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku