Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (43. časť)

V našom, teraz už pomerne dlhom, seriáli o užitočných Android aplikáciách a zaujímavých hrách sme už veľakrát hľadali šikovné alternatívy k vstavaným systémovým programom. Dnes si tento zoznam rozšírime o aplikáciu pre vytáčanie a správu kontaktov.

Go Contacts

Go Contacts

Bezplatná náhrada telefónnej aplikácie OS Android. Rozdelená je do štyroch častí. Prvá slúži ako register hovorov (zobrazuje všetky spolu alebo triedi na zmeškané, odchádzajúce a prichádzajúce) a obsahuje tiež klávesnicu pre vytáčanie. Stačí vyťukať ľubovoľnú kombináciu číslic a program vyhľadá všetky zhody v číslach i menách. Inteligentné vytáčanie žiaľ stále nie je súčasťou všetkých verzií a nadstavieb OS Android. Druhá sekcia je venovaná kontaktom. Okrem štandardných funkcií (prehliadanie detailov, individuálne zvonenia) poteší možnosť zlúčiť duplicitné položky. Ďalšie dve záložky obsahujú skupiny a obľúbené kontakty. Nechýba inport, zálohovanie a obnova kontaktov, rýchla voľba či farebné témy. Jediným problémom je zatiaľ chýbajúca podpora slovenskej diakritiky. Na Markete je dostupná aj verzia Go Contacts Ex, žiadne majoritné zmeny ale neprináša.

Racing Live

Racing Live

Automobilová hra trochu inak. Nebudete v nej šoférovať, skôr sa postavíte na post manažéra, resp. šéfa pouličného gangu a investora. Hra je mimoriadne rozsiahla, ponúka veľké množstvo áut, vylepšení, pretekov, investícií a samozrejme aj online multiplayer. Cieľom je získavať skúsenosti a porážať protivníkov, pokojne aj vašich priateľov. Na preteky však potrebujete palivo, ktoré sa regeneruje pomaly, takže závislosť nehrozí, jedine ak by ste zdroje chceli dokúpiť.

 

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku