Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (42. časť)

Smartfón ako spoľahlivý spoločník musí efektívne zabezpečovať potreby používateľa aj v oblasti organizácie času. Už vstavané aplikácie sú na tom obstojne, Market samozrejme ponúka ešte lepšie riešenia. Okrem jedného takého sa pozrieme aj na netradičnú automobilovú hru.

Springpad

Springpad

Výborný multifunkčný program združujúci všetky informácie, ktoré si chcete zapamätať. Po krátkej registrácii (stačí spárovať konto s Gmailom alebo sociálnymi sieťami) môžete začať pridávať prvé poznámky, úlohy, ďalej produkty, ktoré si chcete zakúpiť, prípadne skenovať čiarové kódy pre rýchle pridanie výrobkov. Každý záznam môžete dopĺňať textovou i hlasovou poznámkou a fotografiou. V úlohách poteší prehľadné usporiadanie a možnosť skrývať/zobrazovať splnené úlohy, samozrejme nechýbajú pripomienky. Jednotlivým položkám tiež môžete pridávať kľúčové slová, vďaka ktorým ich rýchlejšie nájdete. Balík funkcií uzatvára synchronizácia a možnosť spojiť sa s priateľmi. Práca s aplikáciou je jednoduchá a príjemná, k dispozícii je aj tabletová verzia.

Dune Rider

Dune Rider

Oddychová hra z kategórie automobilových. Ako šofér sa ocitnete na púšti, pričom nejde o nijaké pretekanie s protivníkmi v športových automobiloch, ale jednoduché skákanie na pieskových dunách a rampách. Cieľom je získavať za rôzne triky a otočky čo najviac bodov, za ktoré môžete dokupovať ďalšie nitro, nové vozidlá a trate. Aplikácia disponuje dobrou hrateľnosťou, ktorú znižuje len pomerne vysoká obtiažnosť. Na novú arénu či auto sa poriadne nadriete. Aj vďaka dobrému ovládaniu však ide o kvalitnú oddychovku.

Dune Rider

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku