Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (40. časť)

Vstavaný internetový prehliadač Androidu patrí ku špičke medzi operačnými systémami mobilov. Ako je teda možné, že sa na Markete nachádza toľko alternatív a ľudia ich sťahujú? Rýchlosť prehliadača sa už veľmi zvýšiť nedá, preto na rad prichádzajú doplnkové funkcie. Presne tak je to aj v prípade dnešnej aplikácie.

Firefox

Firefox

Mobilná verzia populárneho internetového prehliadača je rýchla a má veľa zaujímavých funkcií. Medzi ne patrí napríklad šikový trik – posunutím stránky úplne doprava sa odkryje panel s otvorenými kartami, odsunutím na opačnú stranu získate prístup k navigácii a nastaveniam. V nich okrem štandardu nájdete možnosť zakázať obrázky či JavaScript, správcu sťahovania a rozšírení. Medzi nimi nechýba blokovanie reklám a iné užitočné nástroje. Výbornou pomôckou pre používateľov počítačového Firefoxu je možnosť automaticky synchronizovať históriu, heslá i otvorené karty na všetkých zariadeniach. Žiaľ, nevýhodou prehliadača je vysoká hardvérová náročnosť, predovšetkým na operačnú pamäť. Na testovanom prístroji s asi 150 MB voľnej RAM Firefox počas načítania stránky prakticky vždy zamrzol. Aplikácia je bezplatná a dostupná aj v češtine.

Unblock Me FREE

Unblock Me FREE

Jednoduchý a predsa pekelne ťažký hlavolam. Úlohou hráča je rôzne presúvať bloky, aby sa červený blok dostal otvorom von. V praxi to chce solídnu dávku inteligencie a predvídavosť, metódou pokus-omyl sa totiž veľmi ďaleko nedostanete. Hra ponúka rôzne módy a dovedna 4 200 bludísk so vzostupnou obtiažnosťou, takže materiálu pre námahu mozgu je skutočne dosť. Ak by sa vám ich aj podarilo prejsť, môžete to skúsiť znova na nižší počet ťahov. Skrátka, výborný kúsok inteligentnej zábavy.

 

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku