Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (4.časť)

Vitajte v ďalšej časti seriálu Android aplikácií a hier. Dnes sa zameriavame skôr na praktické aplikácie, ktoré skutočne dokážu uľahčiť život. Nezabudli sme ale ani na tip na zaujímavú hru.

ThinkFree Office

ThinkFree Office Mobile Viewer

Bezplatný prehladač kancelárskych dokumentov. Poradí si s dokumentmi programov Word, Excel aj PowerPoint, a to vrátane komprimovaných súborov (docx, xlsx, pptx). Nechýba prehliadanie plnohodnotného obsahu (vrátanie tabuliek a obrázkov) vo Worde vrátanie multitouch zoomovania, podpora viacerých listov v Exceli či pridávanie komentárov v PowerPointe. A teraz negatíva – nemožnosť editácie a vytvárania nových dokumentov (len v platenej verzii), trochu prekážajú aj reklamy v dolnej časti obrazovky. Na „núdzové“ prehliadanie dokumentov v mobile však program bohato postačí.

Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express

Spoločnosť Adobe je všeobecne známa, rovnako ako jej pokročilý grafický editor Photoshop. Jeho mobilná verzia samozrejme neponúka toľko vymožeností ako počítačová, avšak aj tak ide o veľmi zaujímavú aplikáciu. Okrem prehliadania obrázkov (vrátane prezentácií) umožňuje pomerne rozsiahle úpravy, ako napríklad otáčanie (do viacerých smerov), orezávanie, zmena kontrastu, jasu, saturácie, pridávanie efektov či rámov atď. Fotografie môžete okrem toho aj uploadovať (napríklad na Facebook) alebo nastaviť ako pozadie na plochu.

Mouse Trap

Mouse Trap

Graficky jednoduchá, ale na mozog náročná hra. Jej podstatou je dostať myšku do cieľa tým, že jej uvoľníte cestu. Bludisko je tvorené viacerými prekážkami, pričom niektoré môžete pohybovať vertikálne, iné zasa len horizontálne. S pribúdajúcimi prekážkami sa hra stáva stále obtiažnejšou a poriadne ponamáha vaše mozgové závity. Celkovo na vás čaká až 1 200 levelov! Program okrem herného času počíta aj ťahy, na základe čoho získavate po dokončení úrovne body, mince a hviezdy, za ktoré si môžete v „obchode“ nakúpiť rôzne bonusy. Na skrátenie dlhých chvíľ je hra úplne ideálna.

Komentáre k článku