Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (39. časť)

Android smartfóny, resp. tablety sú často používané aj ako pracovné nástroje. K tejto funkcii neodmysliteľne patrí aj práca s kancelárskymi dokumentmi. Dnes sa pozrieme na tie vo formáte PDF, konkrétne ich tvorbu. Po práci si doprajeme zaslúžený oddych s oku lahodiacou grafikou HD hry.

CamScanner

CamScanner

Jedna z najpopulárnejších aplikácií na Markete. Jej úlohou je tvorba PDF súborov z akýchkoľvek obrázkov, vrátane fotoaparátu. Vkladané obrázky môžete rôzne usporadúvať, orezávať, zmenšovať, dopĺňať o poznámky atď. Vkladanie dokumentov typu Office chýba, na ne totiž aplikácia nie je zameraná. Aj tak je to ale výborný pomocník. Vytvorené PDF dokumenty môžete prehliadať, zdieľať, zabezpečiť heslom či odoslať do cloudu (Google Dokumenty, Box, Dropbox). Platená verzia je zbavená obmedzenia v počte vytvorených dokumentov i v počte strán.

Let´s Golf 3 HD

Let´s Golf! 3 HD

Ďalšia bezplatná HD hra od Gameloftu, tentokrát na tému golf. Grafika je tradične špičková, ovládanie jednoduché a presné, hrateľnosť výborná. Na začiatku kariéry si navolíte svoj vzhľad a základné atribúty golfistu. Následne už môžete prechádzať rôznymi úrovňami, vrátane duelov a turnajov. Okrem svetových golfových centier navštívite napríklad aj vesmír či podvodný svet. Za utŕžené peniaze môžete nakupovať oblečenie a doplnky, ktoré zlepšia vaše schopnosti. Cieľom kariéry je získať všetkých 1134 hviezdičiek, tri za každú jamku. Ďalšie možnosti poskytuje globálny i lokálny multiplayer. Prečo je takáto skvelá hra bezplatná? Opäť je tu jedno veľké obmedzenie. Na každú jamku, resp. pokus potrebujete jeden bod energie. Ten sa však obnoví len pri postupe na ďalšiu úroveň skúseností, prípadne pri zahraní jamky na eagle (o 2 údery menej, než je požadované). Inak musíte čakať celú hodinu, aby ste si zahrali často jedinú minútu. Energiu môžete tiež dokúpiť za reálne peniaze, o čo samozrejme výrobcovi ide. No i tak Let´s Golf 3 HD určite stojí za sťahovanie, pokiaľ teda máte prístroj spĺňajúci hardvérové požiadavky.

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku