Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (38. časť)

Súčasná doba nás naučila považovať počítač často za najbližšieho spolupracovníka. Čo ale robiť, keď je váš pracovný počítač desiatky kilometrov od vás a požadované dáta sa nachádzajú iba v ňom? Riešením je vzdialené ovládanie, veľmi populárne medzi počítačovými nadšencami. Ešte lepšie je však mať prístup k PC vždy a všade, teda z mobilu. Okrem tejto možnosti sa pozrieme aj na ďalšiu náročnú logickú hru.

TeamViewer for Remote Control

TeamViewer for Remote Control

Jednoduchá bezplatná aplikácia pre vzdialené ovládanie počítača. Okrem inštalácie do Android smartfónu/tabletu je nutné bezplatný softvér nainštalovať aj na ovládaný počítač (podporovaný je Windows, Mac OS aj Linux) a prostredníctvom neho PC zaregistrovať. V mobile už len zadáte ID číslo a heslo, následne môžete „veselo“ používať myš i klávesnicu vzdialeného PC. Aplikácia využíva pokročilé 256-bitové AES šifrovanie, takže pri jej používaní môžete byť bez obáv. Možnostiam sa medze nekladú – okrem prehliadania dát v PC môžete napríklad na diaľku pomáhať počítačovo menej zdatným priateľom. Program je však určený výhradne na súkromné použitie.

Brain Age Game

Brain Age Test Free

Populárna hra, ktorá na základe jednoduchého cvičenia vypočíta približný vek vášho mozgu, teda výkon porovnateľný s priemerným človekom daného veku. Základ je jednoduchý, zapamätať si čísla zobrazené na displeji a následne ich usporiadať od najmenšieho. Každý úspech vás posunie o úroveň vyššie, po zlyhaní naopak klesnete späť. Okrem motivácie samotnými výsledkami celkom dobre slúži aj graf vývoja výsledkov. Na podobnom, ale podstatne prepracovanejšom princípe je postavená hra Brain Age Game, ktorá ponúka cvičenia hneď tri (pamäť, aritmetika, sústredenie) a pridáva dodatočnú motiváciu v podobe zdieľania výsledkov s priateľmi a dosahovania rôznych cieľov. Obe hry majú skutočne priaznivý vplyv na výkon mozgu, pri pravidelnom cvičení ešte viac.

 

Testy aplikácií vykonávame na smartfóne Samsung Galaxy W.

Foto: Android Market

Komentáre k článku