Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (35. časť)

Písanie textu na virtuálnej klávesnici je citlivá záležitosť a nie každému riešenie od výrobcu vyhovuje, obzvlášť môžu byť problémom prístroje s malým displejom. Našťastie Android vývojári nesklamali a na Market umiestnili viacero bezplatných a efektných riešení. Okrem jedného takého sa pozrieme aj na hru náročnú nielen požiadavkami na grafické jadro, ale aj na používateľa.

Go keyboard

Go Keyboard

Kvalitná a rozsiahla náhrada za vstavané klávesnice. Aplikácia je hodná odporúčania skutočne pre každého používateľa, kvalitu a rýchlosť písania je totiž vždy možné zlepšiť. Go Keyboard sa plne prispôsobí vašim požiadavkám. Jej vzhľad predstavujú voliteľné témy, ktorých sú k dispozícii desiatky. Ako sme si u vývojárov z Go Dev Teamu zvykli, na Markete sa nachádza množstvo rozšírení ich aplikácií. Okrem tém tak môžete dopĺňať aj ďalšie sady znakov a smajlíkov či slovenský slovník. Prediktívne písanie či oprava slov sú samozrejme prítomné. Nastaviť môžete aj veľkosť tlačidiel, skrývať nepotrebné znaky či meniť usporiadanie. Zaujímavosťou je možnosť písať kontinuálnymi ťahmi prsta (podobne ako v klávesnici Swype) či používať rôzne gestá. Aplikácia aj jej rozšírenia sú bezplatné.

Extreme Formula

Extreme Formula

Špičkovo spracovaná a úplne bezplatná HD hra. Zasadnete za volant rýchlych vozidiel budúcnosti a budete ich šoférovať na ceste za mnohými úspechmi. Kariéra obsahuje 15 pomerne náročných pretekov najrôznejších druhov. Po ich vyčerpaní môžete pokračovať vo vyzývaní súperov v arkádovom režime. Za víťazstvá získavate skúsenosti (ktoré vás posúvajú na vyššie úrovne a otvárajú nové možnosti), peniaze na tuning či nákup nových áut a technológie, ktoré formulám pridávajú nové schopnosti. Grafika hry je pôsobivá, ovládanie prispôsobiteľné (akcelerometer, virtuálny volant, virtuálne tlačidlá) a presné. Okrem hardvéru (WVGA displej, 1 GHz procesor) má hra vyššie nároky aj na používateľa. Rozhodne nepatrí medzi tituly, ktoré dokončíte za jeden deň.

Extreme Formula

Testy aplikácií vykonávame na HTC Sensation XE.

Foto: Android Market

Komentáre k článku