Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (2.časť)

V prvej časti seriálu Android aplikácií sme sa zamerali skôr na „povinnú výbavu“, dnes si však ukážeme niečo viac. Všetky tri aplikácie napriek svojej bezplatnosti ponúkajú prekvapivo vysokú úžitkovú hodnotu.

LauncherPro

LauncherPro

LauncherPro by sme tiež mohli zaradiť medzi základné, možno až povinné aplikácie. Nahrádza vstavaný launcher systému, teda program, ktorý má na starosti plochy, widgety a spúšťanie aplikácií. Často si totiž výrobcovia Android upravujú, pričom známe nadstavby môžu byť pre niekoho výhodou, pre iného naopak. LaucherPro sa vyznačuje neuveriteľne širokými možnosťami prispôsobenia, navyše šetrí operačnú pamäť a tým aj batériu. Umožňuje nastaviť 1-7 domácich obrazoviek, ľubovoľne ich vybaviť widgetmi a skratkami, umiestňovať skratky do spodnej lišty, meniť rýchlosť vysúvania menu, upraviť rozsah matice ikon na ploche a mnoho, mnoho ďalšieho. Autor navyše aplikáciu neustále vylepšuje a pridáva nové možnosti, naposledy napríklad priestorový efekt scrollovania aplikácií v menu. Azda jedinou nevýhodou je absencia slovenského prekladu. Napriek tomu LauncherPro odporúčame každému, najmä však, ak vám súčasný launcher nevyhovuje. Pre správne fungovanie programu budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať prepínač launcherov, napríklad Launcher Switcher.

Formula1.com 2011

Formula1.com 2011

Formula1.com je absolútnou povinnosťou pre fanúšikov jedného z najrýchlejších športov sveta. Poskytuje detailné informácie nielen o prichádzajúcich udalostiach (prehľad veľkých cien, dátumy, časy, aktuálne tabuľky umiestnenia a mnohé ďalšie), ale predovšetkým zásobuje diváka množstvom detailov o aktuálnom dianí na trati, teda pokiaľ sa práve preteká. Nechýbajú časy, teploty, rýchlosti či traťové rekordy. Skrátka, takéto nespočetné množstvo informácií je pre fanúšikov F1 na nezaplatenie.

Deer Hunter Challenge

Deer Hunter Challenge

Po tom, čo Google povolil vývojárom požadovať od užívateľov platby vnútri aplikácie, viacero platených titulov tvorcovia zmenili na bezplatné. Jedným z nich je aj DH Challenge. Táto skvelá hra je klasickou poľovačkou, náležite okorenenou o bohaté možnosti vylepšovania a nákupu nových zbraní, schopností a doplnkov. Hrateľnosť je vysoká, grafika krásna a napriek tomu hra plynule beží aj na 600 MHz procesore. Ponúka 21 lovísk s rôznymi úlohami, to však neznamená len 21 levelov. Na každé miesto sa totiž vrátite (podľa vlastného uváženia) aj desaťkrát, ak budete potrebovať „zarobiť“ určitý atribút. Hra vás však bezplatne poistí aj proti závislosti. Totiž, aby ste vyrazili na lovisko, potrebujete dostatok energie, bez prestávky si tak zahráte maximálne desať poľovačiek. Za normálnych okolností by ste si museli od vývojárov za reálne peniaze energiu dokúpiť, keďže ale na Slovensku in app billing (podobne ako platený Market) nefungujú, musíte čakať, kým sa energia pomaly dobije. Body však nabiehajú, aj keď je hra vypnutá. DH Challenge odporúčame všetkým, s výnimkou milovníkov a ochrancov zvierat.

Deer Hunter Challenge

Komentáre k článku