Testujeme aplikácie a hry pre OS Android (16. časť)

Hoci leto ponúka oveľa kvalitnejšie možnosti zábavy, ako sú mobilné hry, každý z nás sa občas ocitne v situácií, keď prídu vhod. Dlhú chvíľu dokáže eliminovať aj dnešné trio hier, z ktorých každá je iného žánru, ale niečo majú spoločné – jednoduchosť a výbornú hrateľnosť.

Bubble Blast 2

Bubble Blast 2

Jednoduchá logická hra, kde hraciu plochu vypĺňajú bubliny. Vašou úlohou je nechať všetky vybuchnúť. Pokiaľ bublina praskne, nafúkne okolité štyri, čím vznikajú mocné reťazové reakcie. Na túto činnosť máte samozrejme obmedzený počet dotykov a musíte teda poriadne pouvažovať, ktorej sa dotknúť. Že by ste všetky úrovne prešli, sa báť nemusíte – hra ich obsahuje až 5 500, okrem toho si môžete zahrať survival mód či stiahnuť jednu zo špeciálnych edícií, ktorých je na Markete neúrekom. Všetky zadarmo.

Paradise Island

Paradise Island

Budovateľská stratégia vysokej kvality. Vašou úlohou je obhospodarovať vlastný ostrov stavbou budov, infraštruktúry, vylepšovaním, plnením špeciálnych úloh, hromadením kapitálu a skúseností. Stratégia disponuje extrémnou hrateľnosťou, jednoduchým ovládaním, mimoriadne bohatými možnosťami a sociálnymi funkciami. Herný čas plynie aj po ukončení aplikácie, čo je veľká výhoda. Ďalšou je bezplatnosť a absencia reklám.

Robo Defense Free

Robo Defense Free

Legendárna hra typu Tower Defense. Ide o jednoduchú záležitosť, kde z jedného kraja obrazovky prichádzajú nepriatelia a chcú sa dostať na druhý, aby zničili vašu základňu. Úlohou hráča je nastavať im do cesty veže, ktoré ich budú ničiť. Za každého porazeného nepriateľa získavate peniaze použiteľné na stavbu ďalších veží či ich vylepšenia. Pokiaľ sa vám bude dariť, hra bude prakticky nekonečná. K dispozícií je aj tlačidlo na urýchlenie. Platená verzia ponúka päť máp (oproti jednej v bezplatnej verzii) a obtiažnejšie úrovne.

Robo Defense

Testy aplikácií vykonávame na LG Optimus Black a HTC Desire HD.

Foto: market.android.com

Komentáre k článku