Testujeme aplikácie a hry pre iOS (8.časť)

Ani sme sa nenazdali a je tu máj, lásky čas. Táto skutočnosť však nič nemení na tom, že vám aj v prvý pondelok tohto zaľúbeného mesiaca prinášame trojicu aplikácií pre vašich miláčikov s nahryznutým jabĺčkom v logu. Dnes sa pozrieme na ďalšiu variáciu aplikácie pre predpoveď počasia s unikátnou možnosťou priameho zapojenia sa do predpovede počasia, vybláznime sa na motorke v známej hre a tiež si vytvoríme pôdorys miestnosti alebo celého domu pomocou iPhonu.

Apple iPhone 4

Weddar

V App Store nájdete množstvo aplikácií, ktoré vám povedia aké je vonku počasie, avšak suché meteorologické vyjadrenia a čísla mnohých z nás neuspokoja. Zbytočne nás totižto aplikácia upozorní na to, že je vonku 19 stupňov ak bude pocitová teplota vďaka silnému vetru podstatne nižšia. Presne v tomto prípade môže byť nápomocná aplikácia Weddar, ktorá okrem bežných informácií o teplote poskytuje aj informácie, ktoré pre danú lokalitu zdielajú užívatelia tejto aplikácie. Okrem množstva číselných informácií o aktuálnom počasí tak získate aj prehľad o pocitovej teplote, ktorá je zobrazená pomocou grafických prvkov a aktualizovaná užívateľmi tejto aplikácie. Vždy tak budete vedieť čo si máte obliecť predtým ako sa vyberiete na prechádzku do mesta.Aplikácia je dostupná zadarmo v App Store, bohužiaľ je v súčasnosti pomerne málo používateľov tejto aplikácie u nás na Slovensku a tak je vhodnejšia najmä v zahraničí, kde sú vďaka množstvu užívateľov informácie presnejšie.

Weddar

MagicPlan

MagicPlan je jedinečnou aplikáciou, ktorá pomocou vášho iPhone a integrovanej kamery vytvára pôdorys vášho domu alebo danej miestnosti. Vďaka MagicPlan-u je vytvorenie pôdorysu akejkoľvek miestnosti otázkou niekoľkých minút a to bez potreby merania, alebo premiestňovania nábytku. Stačí vám kompatibilné iOS zariadenie a niekoľko fotiek priestoru, ktoré na základe pokynov aplikácie vytvoríte. Nechýba ani priame exportovanie vašich výtvorov na internet, prípadne si ich môžete uložiť ako PDF súbor alebo fotografiu vo formáte .jpeg. Aplikácia je dostupná zadarmo a rovnako zadarmo môžete exportovať vaše výtvory na internet, ak však chcete používať túto aplikáciu pre komerčné využitie musíte si zakúpiť licenciu pre tento spôsob využitia, ktorá následne odstránia z výsledného produktu vodotlač. Aplikácia je kompatibilná iba s iPhonom 4, iPodom Touch 4-tej generácie a iPadom 2, nakoľko pre správne fungovanie potrebuje gyroskop.

MagicPlan

Bike-Mania

Bike-Mania je pomerne známou hrou a jej upravená verzia bola konečne uvedená aj pre platformu Apple iOS. Za príjemných 79 centov môžete relaxovať pri hre, ktorá sa odohráva v troch rozličných svetoch a ponúka vám 60 levelov plných zábavy. Okrem toho, že si na nových iOS zariadeniach s RETINA displejom užijete prepracovanú grafiku, potrápi vaše zručnosti  vplyv poveternostných podmienok, ktorý sa pri každom kole mení. Ovládanie hry pomocou displeja je doplnené možnosťou naklonenia zariadenia, čím dosiahnete rôzne efekty a tým získate viac bodov. Tak ako sme už zvyknutý z množstva hier v App Store, aj v prípade Bike-Manie si budete môcť svoje dosiahnuté skóre porovnať s množstvom užívateľov vďaka podpore Game Center, prípadne môžete na súboj vyzvať kohokoľvek z 21 dostupných rebríčkov najlepších hráčov.

Bike-Mania

Foto: Autor, iTunes

Komentáre k článku